Онишківці

Джерела святої Анни

Джерело святої Анни не можна назвати пам'яткою природи, це більше релігійна точка на карті християнина-паломника. Хоча часто буває так, що вода зникає сама по собі, але зненацька знову з'являється. Про її цілющі властивості дивись нижче. Зараз тут скит УПЦ МП. Тут обладнанні купелі для вірян у цілющих джерелах, неподалік від купелі будуються готельно-паломницькі комплекси. Сюди приїжджають тисячі віруючих в надії одужання.

Легенда

За народними переказами, до татаро-монгольської навали на цих землях стояла церква, Коли ворог напав на ці землі, Господь явив велике диво: церква промислом Божим пішла під землю. Сховав. Потім ще тривалий час люди приходили на це місце і чули дзвін дзвонів. Одного разу пастушки знайшли тут ікону із зображенням Святої Анни. Дітки принесли образ в храм Пресвятої Трійці, яку звели у селі Онишківці. Мешканці села зраділи знайденій святині, але на ранок, коли прийшли в храм помолитися, виявилося, що ікона зникла. Вона була на тому ж місці, де її знайшли в перший раз! Тричі ікону хресним ходом несли назад в храм, і тричі вона поверталася на колишнє місце, де й забило джерело Святої Анни.

Цілюща вода допомагає від багатьох хвороб, а зокрема лікує від безпліддя, та навіть онкології(?!). В складі води виявлено срібло та кремнію, що вказує на антибактеріальні властивості .

Застереження

Вартує зауважити , що температура в купелі має цілий рік одну й ту саму температуру 4-6 градусів за Целсієм. У сильну спеку перепад в температурі може недобре вплинути на людський організм. Особливо на тих людей, які мають проблеми з серцем та тиском.

В купелю потрібно заходити в чистій сорочці, яка одягнута поверх плавок чи купальника. Не одягайте сорочку на голе тіло !

В Онишківцях розташований скит святої Праведної Анни Городокського Свято-Миколаївського жіночого монастиря Рівненської єпархії Української Православної Церкви

Як ліпше доїхати

До Онишківців ще 2015 року вартувало їхати тільки з Тернопільської області. Тому що дорога з Рівненської траси не мала права називатися дорогою взагалі. Якщо щось змінилося, повідомте.

Але з Тернопільського напрямку православним паломником вартувало б їхати до Онишківців ще тому, щоб завершити своє паломництво по православним місцям, а це Кременецький монастир та Свято-Успенська Почаївська Лавра. Неправославним та атеїстам в Онишківцях наврядчи буде цікаво.

Мітки: Рівненська область, церкви, монастирі,