Здолбунів

Церква святої великомучениці Катерини

Православну церкву в Здолбунові звели 1914 року. Храм розташований неподалік від залізниці. Здолбунівська цегляна церква побудована була на місті старої дерев'яної. Оригінальна за своїм виглядом церква виділяється на фоні одноманітних храмів Волині. В архітектурі поєднанно і встановленні канони для храму і новітні тенденції того часу. Екстер'єр раму за стилем перегукується з будівництвом Московії XVI-XVII ст. Тут навіть не потрібно вдивлятися. Одразу звертають увагу перспективні портали входів, пояс з пілястр на кронштейнах, кілеподібні кокошники, кесоновані ніші, півколонки. Новинкою на той час і було встановлення одразу пароповітрянного опалення. Всередині світло настільки просторно то сприймається зовсім не великим триярусний вівтар кольору слонової кістки. Царські врата і площини між іконами покриває дерев'яний різбляний рослинний орнамент.

Костел святих апостолів Петра і Павла

Місцеві римо-католики належали до парафії св. Лаврентія у Тайкурах. 1908 року завдяки тайкурському пароху о. Йосифу Ізбінському у Здолбунові було споруджено мурований філіальний костел. У 1920 році тут створили самостійну парафію

1960 року костел закрили, парафію скасували, до фасаду було добудовано меблевий магазин. Храм повернули вірянам 29 травня 1992 року. На жаль, знайомство з храмом в мене ще попереду.

Мітки: Рівненська область, костели, церкви,