Новоекономічне

Православна церква Різдва Богордиці - архітектурна прикраса смт. НОвоекономічне Покровського району Донецької області. Знаходиться Новоекномічне на річці Казенний Торець. Біля Новоекономічного знаходяться ландшафтні заказники «Приторський» і «Галина Гірка» 

Храм Різдва Богородиці

48.325813, 37.331518Точні координати на карті Google   

Храм закладений у 1905 році замість старого, який було розібрано та відвезений в інше село. Прихід був великий, що мешканці  Новоекономічного мали потребу в більшій за площею церкви. Було обрано нове місце, й  у 1911 році будівництво нової великої церкви завершено та храм освячено.

 У 1937 році Радянська влада церкву закрила. Але як… Антирелігійно налаштована молодь увірвалася в храм, винесла з нього образи та хрести. Головний дзвін було скинуто, очевидці казали що пішов страшний гул на багато кілометрів. А саму дзвіницю було зруйновано. А саму будівлю стали використовувати як клуб, хоча наче недовго. Кажуть, що як тільки розпочалися танці  церква заполонилася страшними криками, молодь налякалася та втекла. Тому потім будівлю стали використовувати як  зерносховище. Під час другої світової війни, під окупацією німецьких військ, храм деякий час функціонував.

Нове життя церкви Різдва Богородиці розпочалося з початку 2000-их років Тоді будівлю була відреставрована, а дзвіницю реконструйована та відновлена. Нові дзвони були відлиті та привезені з Дніпра.

Архітектура: Храм п’ятикупольний, в центрі великий купол та 4 малих розташовані по кутах. Зведений у псевдо-руському стилі, популярному на зламі ХІХ-ХХ ст.

 
 

Способи дістатися до храму в Новоекономічне Донецька область Як дістатися до храму

Автобусами № 4, 51 з автостанції Покровська, вони мають їхати через Мирноград. зупинка в Новоекономічному — «Храм». Або автотранспортом Т0504 . Храм стоїть в центрі села при дорозі. 

Мітки: Донецька область, Церкви