Етнічне болгарське село Кулевча на кожні свята та неділі приймає велику кількість паломників, бо відоме перш за все своїм Кулевчанським дивом.
Історична довідка
Болгарське село Кулевча (болгарською мовою назва Кюлевча) в Одеській області засновано 1830 року переселенцями з однойменного села Шуменської області Болгарії.
За пів століття село розвинулося, та збільшилося у кількості населення в десять разів, На 1835 р проживало 134 людини, а на 1875 рік вже 1443 мешканця.
У 2010 році був встановлений в селі пам'ятник першим переселенцям. Часто проходять фестивалі та дня болгарської культури.
Церква Миколая Чудотворця
Для православної людини Кулевча відома "Кулевчанським дивом" та чудотворними іконами, що знаходяться у храмі святителя Миколая Чудотворця. Церква була зведена наприкінці ХІХ ст.
- ікона Іверської Божої Матері,
- ікона Касперівської Божої Матері,
- образ святих великомучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії
- Голгофський Хрест.
- оновлена дивом ікона Нерукотворного Спасу,
- Казанська ікона Богоматері "Мучениця",
- мироточива ікона Матроні Московської,
- ікона, що проявилася на склі, Цілителя Пантелеймона та Георгія Переможця.
На території перед храмом один з чотирьох Поклоних Хрестів, встановлених в Україні, що між собою утворюють Хрест (Чорнобиль, Кулевча, Старий Почаїв - Тернопільська область, Борки - Харківська область).
Кулевчанське диво - ікона в окладі якої знаходяться зрізані живі лілеї, що сохнуть, а потім дивним чином пускають нові пагони.
Якщо ви мандруєте на південь Одеської області (Ізмаїл, Рені, Кілія, Вилкове, Приморське) та є віруючою православною людиною, то заїхати на службу, або просто завітати до храм у Кулевчі вартує!
Служба Божа у Миколаївському храмі в Кулевча розпочинається у п'ятницю та суботу о 12:00, у всі святкові та недільні - вранці, о 9:00
Як доїхати
Залізницею: у селі знаходиться залізнична станція Кулевча (на лінії Одеса — Ізмаїл). Автобусом з Одеси, автовокзал Привоз. Власним транспортом автошляхом Одеса-Рені, і повернути на Кулевчу
Мітки: Одеська область, Церкви