Бішкінь

Руїни колись величної церкви освяченої на честь святого воїна-великомученника Димитрія знаїодяться у селі Бішкінь, Лебединського  району Сумської  області

З історії села Бішкінь 

Село Бішкінь було засновано у 1678 році виходцями зі Зміївського повіту, як повідомляє Вікіпедія. у 1710р Бишкінь згадується вже як село.  До 1765 село було сотенним центром Сумського адміністративно-територіального полку.

 

Храм св. вмч. Димитрія Солунського

 

В селі Бішкінь, Сумської області вмирає архітектурна пам'ятка - храм, в якому мешканці Бішкіні зображені в розписах біблейних сцен!

Координати храму на карті Google 50.634902, 34.624772

У селі Бишкінь знаходиться православна церква на честь святого великомученика Димитрія . Церква була зведена у 1888 році. . Церква була зведена у 1888 році. До цього в селі була церква теж на честь св.Димитрія, побудована у 1753р.

Нині храм знаходиться в аварійному стані на куполі дзвіниці немає хреста, проте поросли дерева, голови куполу немає. На першому поверсі дзвіниці зберігається… сіно. На дверях замок. А от в храм зайти можна з боку. Всередині видно, що проводився ремонт підлоги, але чомусь багато дошок зірвано. На окрему увагу заслуговують фрески! Тут їх багато, в інтерєрі майже усюди розписи святих та біблейних сцен. Фрески насправді вражають своєю вишуканістю образів. Існує думка, що списані з натури з мешканців села. Як не є, але обличчя у святих досить людяні та гарні.  

 

 

 

 

Поруч з селом Бішкінь знаходиться місто памяток Лебедин та село Ворожба з Преображенським храмом 

Мітки: Сумська область, Церкви