Підлипне

Конотопський район

Історична довідка Історична довідка

Вперше село Підлипне згадується у літописі Самовидця 1652р.  Має місце версія утворення села разом з містом Конотоп. 

Через село проходили торгівельні шляхи, а само село було під захистом Конотопського замку, ці фактори дуже сприяли його розвитку.
У 1654 році село стає центром козацької сотні на чолі з сотником Василем Ревою.

 

Церква святителя Миколи Чудотворця

Координати храму 51.197593, 33.210934

 

На високому пагорбі в центрі села стояла деревяна козацька церква, вкрита соломяною стріхою, яка була освячена на честь святителя Миколи Чудотворця. При храмі діяла братська парафіяльна школа та козацький шпиталь, який утримувався на кошти громади. Деревяна церква горіла-відбудовувалася- і...знову горіла. Після чергової пожежи у 1896 році на місці старої церкви звели муровану нову. Приход проіснував до 1933року, а саму будівлю за наказом голови сальради Вовчанецького почали руйнувати. Потім вирішили недоцільно і стали використовувати  будівлю як сільський клуб. В часи Другої Світової війни, приход було не надовго відкрито. По закінченню війни в будівлі знову зафункціонував клуб та бібліотека. І нарешеті, у 1992 році багатостраждальну будівлю було передано церкві і відновлено богослужіння.

 

 Як дістатися до села Підлипне

Підлипне знаходиться в Конотопському районі за 6 км від районного центру і залізничної станції Конотоп. Поруч проходять дороги Р-60 и Р-61.

Мітки: Церкви, Сумська область