Як так сталося, що колишня Миколаївська церква в Мануйлівці набула такого вигляду - не відомо. Але очевидно, що храм-руїна місцевому населенню не потрібна. Те що побачить мандруючий пам'ятками Запорізької області в цьому селі - лише церква- руїна та дві старі будівлі (кін ХІХ - поч ХХ стт.) неподалік колишнього храму.
Неподалік від села розташований ландшафтний заказник «Корсак-могила» та кам'яні останці. 1893 року було засновано бельгійсько-російське товариство «Повіанс» , яке займалося розробкою залізорудного родовища Корсак-Могила. А тепер тут заказник. Назва Корсак - походить від виду лисиці, а не те, що Корсак з турецької лисиця. Бо Турецькою буде tilki. А от Vulpes corsac "лисиця степова" має місце бути. Видно тут їх було багато, а може й є. Геологічний вік Корсак-Могили перевищує 1,8 млрд. років.
Руїни болгарської церкви Миколи Чудотворця
Церкву звели 1871 року
Неподалік від руїн церкви стоять дуже старі будинки різного ступеню збереженості, які явно мали заможних господарів, але нежитлові. В післяполуденну спеку, нікого в селі не було, і лише вівці давали знати - село - живе.
За дев'ять километрів від Майнулівки розташоване село Мар'янівка, де теж доживають свій вік руїни церкви, тільки німецької...
Мітки: Запорізька область, Костели, руїни, міська архітектура