Мануйлівка

Як так сталося, що колишня Миколаївська церква  в Мануйлівці набула такого вигляду - не відомо. Але очевидно, що храм-руїна місцевому населенню не потрібна. Те що побачить мандруючий пам'ятками Запорізької області в цьому селі - лише церква- руїна та дві старі будівлі (кін ХІХ - поч ХХ стт.) неподалік колишнього храму.

Неподалік від села розташований ландшафтний заказник «Корсак-могила» та кам'яні останці. 1893 року було  засновано бельгійсько-російське товариство «Повіанс» , яке займалося розробкою залізорудного родовища Корсак-Могила. А тепер тут заказник. Назва Корсак - походить від виду лисиці, а не те, що Корсак з турецької лисиця. Бо Турецькою буде tilki.  А от  Vulpes corsac "лисиця степова" має місце бути. Видно тут їх було багато, а може й є. Геологічний вік Корсак-Могили перевищує 1,8 млрд. років.

Руїни болгарської церкви Миколи Чудотворця

46.914374 , 36.118183Точні координати памятки 

Церкву звели 1871 року

 
 
 
 

Неподалік від руїн церкви стоять дуже старі будинки різного ступеню збереженості, які явно мали заможних господарів, але нежитлові. В післяполуденну спеку, нікого в селі не було, і лише вівці давали знати - село - живе. 

 

За дев'ять километрів від Майнулівки розташоване село Мар'янівка, де теж доживають свій вік руїни церкви, тільки німецької...

 

 

 

Мітки: Запорізька область, Костели, руїни, міська архітектура