Василівка

Головна памятка Василівки - Замок  Попова. Це унікальний архітектурний витвір, що зберігся на території Дикого Поля

Маєток. Замок Попова

47.446650,  35.276727Точні координати памятки в Василівці замку Попова

 

«На краю відомих Великих луків, здається, на тому місці, де стояла хата Тараса Бульби, в куту між Дніпром та Кара-Чекраком несподівано у степу витягнулися довгі пагорби. Поміж ними Кара-Чекрак прямою стрілкою прямує до Дніпра, навіть й на річку не схожий – канал, а на високому березі його – диво. Високі зубчаті мури, за стінами палаци, гостроконечні та круглі дахи, переплутані у казковій своєрідності» - — Антон Семенович Макаренко  "Педагогічна поема"

В оригіналі: «На краю знаменитого Великого луга, кажется, на том самом месте, где стояла хата Тараса Бульбы, в углу между Днепром и Кара-Чекраком неожиданно в степи вытянулись длинные холмы. Между ними Кара-Чекрак прямой стрелкой стремится к Днепру, даже и на речку не похож — канал, а на высоком берегу его — чудо. Высокие зубчатые стены, за стенами дворцы, остроконечные и круглые кровли, перепутанные в сказочном своеволии»

 

Масштаби маєтку генерал-майора Василя Попова вражають відвідувачів й досі. Якщо брати до уваги, те що палац та три флігелі, нажаль, не збереглися, і все що ми можемо побачити лише господарські споруди, флігель, парадна брама, дивує ще більше. Вартує зауважити, що віднедавна, територія. де знаходився палац, оточена парканом, і там проводять розкопки. 

у 1860-их роках був зведений маєток для генерал-майора Василя Попова як його родинна резиденція.

 

 

 
Мітки: Запорізька область, Замки, Палаци, Садиби