Каньйони України

Каньони України - мальовничі памятки природи нашої країни. Перед вами лише невеликий перелік, але найгарніших каньйонів України, які вартує обовязково відвідати у своїх подорожах рідною країною та помилуватися їх краєвидами.

Актовський та Арбузинський каньйони

на річці Мертвовід, Миколаївська область

Богуславський каньйон

на річці Рось, Київська область

Буцький каньйон

на р. Гірський Тікич, Черкаська область

Один з найбільш мальовничих каньйонів Центральної України. Улюблене місце туристів. Тут у вихідні чи свята завжди вирує життя. Буцький каньйон був утворений у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років!

Дністровський каньйон на річці Дністер

Каньйон довжиною у 250 км, вважається найдовшим в Україні, та й одним з найбільших в Європі. Знаходиться на межі чотирьох областей України Івано_франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької.

Петропавлівський каньйон

на річці Мертвовод поблизу села Петропавлівка, Миколаївська область

Смотрицький

на р. Смотрич, Хмельницька область

Токівський (Шолохівський) каньйон

на р. Кам'янка, Дніпропетровська область

Тясменський каньйон

на річці Тясмин у районі міста Кам'янка, Черкаська область

Крим, мій Крим і його дивовижний Великий каньйон

Великий каньйон, який ще називають Кримським Гранд каньйоном вважається найглибшим каньйоном в Україні. Важко навіть уявити що в деяких ділянках його глибина складає 350 метрів! А от довжина його складає всього 3 км, мінімальна ширина 3—5 м.

Найвідоміші об'єкти Великого каньйону:

  • озеро любові або Голубе озеро;
  • найбільше в Криму карстове джерело Панія;
  • ерозійний котел з джерельними водами — «Ванна Молодості», завглибшки до 5—6 м. Температура води в ній навіть улітку не вище 13 °C. Людям з хворим серцем не вартує намагатися отримати "молодість" через холодну воду у такій "ванній";
  • "Сторожова скеля" — висока скеля з майже прямовисною стіною над правим бортом Великого каньйону Криму, перша з заходу;
  • Туар-Коба або "Коров'ячий грот", міні печера глибиною в 10 м