Кам'янка

Sightseeing. Цікаві місця До Кам'янки в пошуку спокою

А в цьому дійсно щось є... природа, тиша, спокій хвилини плавно переходять в години, провінція вона завжди кликала в свої обійми великих людей. От і невелике містечко Камянка на річці Тясмин, що своїми каменистими берегами і дало назву містечку, знавало відомих людей таких як О.С.Пушкін, сюда до сестри дружини декабріста Давидова, приїжджав гостювати П.І. Чайковський - саме тут композитор написав оперу "Євген Онєгін" та балет "Лебедине озеро". В Кам’янку таємно приїжджали декабристи і в старому млині проводили засідання П.Пестель, С.Муравьов-Апостол, М.Бестужев-Рюмін.

Приємно непоспішаючи прогулятися старовинним парком, відвідати музей Пушкіна та Чайковського, неподалік від парку через мостик в тіні дерев мальовничо розташувався водяний млин, де збиралися декабристи. В парку по іншу сторону млина, розташована могила Марії Давидової, пам’ятник декабристам та Пушкінський грот. Цікаво буде за допомогою місцевих віднайти скелю Пушкіна, та помилуватися краєвидами Тясьминського каньйону.

історична довідка

Свою історію Кам'янка бере з поселення селян-втікачів. Потім в 1649 року ці землі король Казимир дарує Богданові Хмельницькому.

До 1787 р. Кам'янка належала магнату Любомирському, який продав місцевість Потьомкіну Г.О. Згодом останній дарує Кам'янку свой племінниці Катерині Самойловій, вдові М.С. Раєвського, яка потім вийшла заміж за Л.Д. Давидова. Молодший син подружжя Давидових син Василь Давидов став одним із основоположників Південного товариства декабристів.

Головний будинок садиба Давидових

Млинок

Водяний млин

Грот

Тясменський каньйон

Окрасою Кам'янки є памятка природи - мальовничий Тясменський каньйон. Він був утворений у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років. Один бік каньйону має високі - 12-15 м й майже прямовисні скелі. Ця комплексна пам'ятка природи має статус памятки місцевого значення й площу у 1,497 га

У межах каньйону розташована геологічна пам'ятка природи Скеля О. С. Пушкіна.

Будинок сестри Чайковського

Колишню Покровська економія Давидових

Маєток Миколи Давидова , сина ЛЬва Давидова. Будівлі зведені у кінці XІX – на поч. XX ст.. У сумному стані , читай стані руїни, перебуває палац, зведений у стилі модерн. Деякі господарські споруди у приватній власності. Територія охороняється собаками, але з дороги добре їх видно.

Мітки: Черкаська область, садиби, палаци та садиби, пам'ятки природи, краєвиди, парки, каньйони, музеї,