Храм Покрова Богородиці в Антонівці
Зведена Покровська церква 1912-1914 року, а вже за чотири роки храм закрили. Під час другої Світової війни храм відновив свою діяльність, проте в мирний радянський час - знову закрили. Храм був значно пошкоджений, його взагалі хотіли зруйнувати, а з цегли побудувати школу.
Висота храму складає 45 метрів. Він такий великий та високий, що його навіть видно з траси. Розташований в центрі села - на перехресті доріг на пагорбі, що ще більш додає масштабності храму. Антонівський храм потрапляє в топ найбільших сільських храмів України
В листопаді 2023 року у складі туристичної групи мені пощастило побувати всередині храму. Тому залюбви ділюся нарешті фотографіями внутрішньго оздоблення храму
Рішення внутрішнього простору храму вражає. Він дійсно великий.В мережі можна зустріти число 4000 - саме стільки ввірян може вмістити храм. Наскільки це припущення вірне можна перевірити вимірявши площу.Храм унікальний не тільки для Чернігівщини, а й можна стверджувати й для України. Інтерєри, як ми можемо побачити на фотографіях, не схожі на інші храми. Тут нема розписів, а стіни пофарбовані в чотири основні кольори - синій, червоний, жовтий та білий. Білий колір в Християнстві символізує Святого Духа, Царства Божого. Червоний виступає символом крові Христа, пролиту заради спасіння людей. Синій колір - колір неба, означає істину, смирення, безсмертя. Жовтий колір у ранньому христіянстві символізував Святого Духа, інколи жовтим кольором заміняють золотий. Хе всередині храму немає колон, все тримається на арках. На жаль, архітектор проєкту церкви в Антонівці лишається поки невідомим.
Нині в селі Антонівка налічується до трьосот мешканців. Храм відкритий по великиї святах. Священник приїжджає на службу з Прилук. Храмове свято 1 жовтня - на день Покрови Пресвятої Богородиці.