Городище

Миколаївська церква - тут більше не живе!

Ви чули як плачуть понівечені храми? Я чула. Почула і як плаче Городищенська церква. Чужа серед своїх. Така непотрібна мешканцям села. Гарна навіть при своїх каліцтвах. Збентежена після поїздки на Чернігівщину, 30 червня 2008 року, я невдовзі пишу на сайті "Дерев’яна триверха церква зведена у 1720р. Зараз існує в страшному катастрофічному стані!!! Збереглися розписи! Пам’ятка архітектури перебуває на грані смерті"

Ви чули як співає храм? Завітайте на службу і почуйте: відновлена красуня живе тепер в музеї-скансені «Архітектури та побуту Пирогово».

На стінах церкви збереглися деякі розписи, вони датовані серединою XVІІІ ст!

Церква діяла аж до 1960-го року. Потім її приміщення використовували під склад зерна. А далі повне запустіння та занепад. Як церква після 90-их рр зі здобуттям незалежності , коли масово прокинулася в багатьох релігійна свідомість, стала непотрібною села - невідомо.

Не будь з тими, хто тебе не любить

Та, що була непотрібною селу, була потрібна іншим. Церкву розібрали спеціалісти та перевезли в Пирогово до музею архітектури і побуту протягом 2015-2016 рр. Перед цим на території скансену був освячений наріжний камінь для нового місця храму. Церкву відновили. І тепер це діючий храм на території музею.

Михайлівська церква

Церковно приходська школа

Мітки: Чернігівська область, дерев'яні храми,