Буденець

Budineț - Storozynetz

Sightseeing. Цікаві місця Пам'ятки Буденця

  • палац + поруч памятка природи 300-річний дуб
  • дерев'яна церква хатнього типу
  • костел

Вперше село Буденець згадується за 1435 рік. Ймовірно назва села походить від назви річечки Будей, яка несе свої чисті води через деякі так звані кути села. Село розташоване на пагорбах, звідси вже видно сині гори Карпат, а само село оточують рясні ліси. Тут дуже мальовнича місцина. В Буденці є гідрологічні пам'ятки природи: Мінеральна вода Буковинська-1 і Мінеральна вода Буковинська-2. Населення села більш ніж на 90% складають румуни.

У Буденці народився літературознавець Костянтин Логин. Його відома праця «Історія румунської літератури на Буковині» була надрукована у 1926 році і є першим дослідженням подібного роду і єдиного до кінця ХХ ст.

Палац Мікулі-Волчинських (XIX ст.)

Палац був зведений

Костел

Костел Успіння Діви Марії був зведений 1891 року на кошти родини Петріно, як родова каплиця. Там були поховані барон де Петріно, його дружина - фундаторка костелу - Марія, та їх племінник Тітор. Після приєднання Буковини до радянського союзу, костел, в якому тривалий час служба відбувалися тільки раз на рік - на престольне свято, взагалі закрили. Стан споруди з часом погіршувався. Тільки 1994 року храм повернено віруючим та відбулася реставрація.

Церква св. арх. Михаїла та Гавриїла, 1799-1803

Дерев'яна церква хатнього типу зведена у 1799-1803 рр. і була освячена на честь святих архангелів Михаїла та Гавриїла.

Тридільна церква має скатний трохи шатроподібний дах, який за висотою більше ніж сама церква. Дах прикрашений трьома сигнатурками, який увінчують хрести. Особливість храму - непритаманні цій архітектурі віконця в храмі. До храму . Поруч з храмом розташована невелика двоярусна дзвіниця. Другий ярус якої довше за перший. В плані перший ярус прямокутник другий шестигранний, вкритий шатроподібним дахом в румунському стилі.

Мітки: Чернівецька область, палаци, костели, церкви, палаци та садиби, костели, кірхи та реформаторські храми,