Уютне

Sightseeing. Цікаві місця Історична довідка про Уютне

Сучасну назву Уютне отримало 1944 року. Раніше це була німецька колонія … Судак і заснована була 1805 року 16 родинами вихідців з німецького міста Вюртемберг.

18 серпня 1941 року все німецьке населення колонії Судак-фортеця було депортоване в Сибір та Казахстан. Уютне проіснувало до 1970-их років. Потім воно було приєднане до міста Судак

Лютеранська кірха

Німецька церква в колонії Судак була зведена 1887 року.

Над входом на плиті надпис готичним шрифтом німецькою мовою, що означає «Хай буде мир на цьому місці. Так наказав Бог».

Вже після Другої Світової війни, коли в новоназваному Уютному не лишилося жодного німця, будівлю храму почали використовувати під клуб та кінотеатр. Не так давно храм відродили і нині тут інколи відбуваються богослужіння.

Церква святої Параскеви

Поруч з кірхою розташована набагато старіший храм - тисячолітня церква святої Параскеви, яка має статус пам'ятки архітектури національного значення України.

Храм був зведений в X—XII століттях. Декілька разів перебудовувався, судячи з кладки стін та фундаменту. Будівля храму зведена з плит вапняку, зального типу, з східного боку має п'ятигранну апсиду, що розміщена на прямокутній основі. Підлога викладена кам’яними плитами. Вхід до храму розташований на заході, над дверима прямокутне вікно, друге вікно зроблено в апсиді.

Є припущення, що церква зводилася майстрами, які побудували неподалік церкву Дванадцяти апостолів. Ці храми навіть в чомусь схожі.

На початку 2000-их рр. церкву реставрували. Тут почали відбуватися богослужіння. 2010 року в церкву передали ікону як храмову «Свята великомучениця Параскева», яка датується середини ХІХ століття.

Лапідарій

З Уютного відкривається чудовий вид на Судакську фортецю

Трохи архівних фотографій колишньої колонії

Мітки: кірхи, костели, кірхи та реформаторські храми, церкви, німецька спадщина,