Андріївський Узвіз

будинки, храми, цікаві місця Андріївського узвозу

Прекрасна вулиця - Андріївський узвіз

Андріївська церква

Прибутковий будинок купця Слинко

Це одна з великих старих забудов на узвозі. Шестиповерховий будинок був зведений у 1890 році, за проектом архітектора О. Хойнацького, під керівництвом інженера Вишневського. Як він виглядав раніше, можна побачити на фотографії поруч. Будинок мав два великих куполи, які були розібрані в радянській період.

Будинок купця Андрія Петровича Слинько до 2012 року мав інше забарвлення. Він і дійсно був схожий на терем: темно-червоний фон та біле його оздоблення.

Вартує звернути увагу на прибудований двоповерховий будинок. Перший поверх кам'яний, другий - дерев'яний. Свого часу цей будинок належав Михайлу Грабовському і був зведений 1856 році.

Деревяна садиба М. Чигринцевої

Зведений у кінці ХІХ ст. на початку ХХ належав Чигринцевій, до цього імовірно Миколаю Свічину. Цей будинок рідкісний взірець деревяної житлової забудоваи Києва кінця ХІХ століття. Він багато декорований різбляними елементами. Нині всередині діє художній салон та ресторан української кухні. Чоловий фасад виходить на так звану червону лінію узвозу. Він має деревяний ганок та балкон над ним, який обвиває дикий виноград. Фасад будівлі увінчує трикутний фронтон, прикрашений різбляними елементами. Позаду будівлі має бути ще двоповерховий флігель.

Замок Річарда прибутковий будинок початку ХХ ст

Житловий будинок

Мітки: Київ, будинки, будинки Києва, вулиці Києва, міська архітектура,