Хоральная синагога Бродского

синагога Бродського

Синагога за кошти Лазаря Бродського зводилася наприкінці ХІХ ст. 1898 року відбулося урочисте відкриття. А могло й не статися, якби не єврейські хитрощі.

Насправді, синагоги зводити не дозволялося ані в центрі Києва, ані в інших районах, тому що Київ не входив у межу осілості (територія проживання євреїв у Російській імперії). Тому проект архітектора Георгія Шлейфера було відхилено. Але це не зупинило Бродського. Він разом з київським раввіном Евсеєм Цуккерманом відправили скаргу до Петербургу, приклавши до заяви креслення бічного фасаду - з вулиці Рогнединської, яке нагадувало звичайний гарний прибутковий будинок. Щоб подумали, що під молебний будинок будуть пристосовувати звичайний житловий будинок ;) Отже, дозвіл було отримано. :-)

За радянські часи тут був й клуб, і театр естради. Але більше запам'яталося киянам використання будівлі синагоги під ляльковий театр - 1955 - 1997 рр. І нарешті будівля була передана іудейській громаді міста. і була проведена велика реконструкція, так як за цей час будівлю значно змінили.

Мітки: Київ, синагоги, синагоги та кенаси,