Миколаївський костел

Національний будинок органної та камерної музики України

Костел святого Миколая

Проєкт костелу був виконаний студентом Воловським, Городецький редагував проєкт та керував будівельними роботами. За зовнішнім виглядом костел нагадував Вотівкірху Votivkirch, що у Відні.

Зводивши храм в долині ріки Либідь, Городецький використовував метод укріплення ґрунту бетонними палями. Цей метод потім запозичили при будівництві навіть за кордоном. Будівництво храму тривало 10 років.

6 грудня 1909 храм був освячений. Інтер’єр вражав своєю скромністю, простотою, це пояснювалося дуже просто: настала перша світова війна і перестали виділятися кошти на оздоблення храму.

У 1930-их рр. храм був закритий, а з 1945 по 1979 рр. в храмі розміщався архів. 13 лютого 1979 було видано розпорядження про передачу будівлі під Будинок Органної Музики. Для цього з Чехії було замовлено орган і розпочата реставрація будівлі. 1981 року храм відкрив двері всім бажаючим слухати класичні твори у виконанні органу та камерних оркестрів.

Останні роки храм ділять римо-католицька спільнота та будинок органної музики. Проводиться римо-католицька служба, і також проводяться концерти класичної музики

Про орган процитую інформацію з офіційного сайту «Будинку органної музики»

Про орган процитую інформацію з офіційного сайту «Будинку»

Спеціально для концертного залу майстрами фірми " Рігер - Клосс " (м. Крнов, Чехословаччина) було сконструйовано великий концертний орган. При конструюванні органу майстри намагалися наблизити його зовнішній вигляд до архітектурного стилю костьолу, що об'єднало унікальну архітектуру з унікальним інструментом. Орган має 55 регістрів, що розподілені по трьох мануальних та педальній клавіатурах; 3945 труб різних розмірів (від 13 міліметрів до 6 метрів), виготовлених із металу та цінних порід дерева (чорного та червоного). Програмне управління дозволяє в повній мірі використовувати всю темброву палітру інструменту. Широкі можливості цього органа сприяють виконанню музики різних стилів та напрямків , включаючи твори сучасних композиторів

Фотогалерея Миколаївського костелу

ПРодивитися більше фотографій можна в альбомі "Миколаївський костел - неоготична перлина Києва" на сторінці Памятки України у фейсбуці .

Страшна та сумна новина

3 вересня 2021 року в наслідок пожежі в Миколаївському костелі було знищено вогнем орган, який було сконструйовано та створено з умов та архітектури костелу у 1970-х роках чеською компанією Rieger-Kloss Пожежа виникла через коротке замикання в органі під час репетиції. Крім музичного інструменту знищено люстру, постраждало внутрішнє оздоблення та вітражі,стіни будівлі закопчені й залиті водою. ВІдновлюванні роботи розпочнуться не раніше жовтня 2021 року.

Мітки: Київ, костели, костели, кірхи та реформаторські храми,