Владиславка

Sightseeing. Цікаві місця 

У селі збереглася памятка деревяного зодчества:

Історична довідка

Створено село Владиславка на початку ХІХ ст і названо на честь його власника - Владислава Браницького, сина Францишка Ксаверія Браницького (колишнього коронного польського гетьмана) та Олександри Василівни уродженої Енгельгардт, улюбленої племінниці князя Потьомкіна та камер-фрейліна Катерини II. Владислав Браницький одразу після народження був в чині прапорщика. Був у свиті Олександра І. Владислав приймав участь у військових діях під Смоленськом, Бородіно, у Саксонії, Франції. У 1831 став сенатором.

Як писав Похилевич, в селі Владиславці був фільварок - один з головних і там жили економічні "офіціалісти". У Владиславці також був суд та волосне управління.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Дерев'яний храм був зведений на початку ХХ ст. за проектом Миколи Юргенса (він розробив проекти для церков у Розсішках, Вовчкові, Зрайках, собору Радомишлі ) та освячений 1910 року. Храмове свято стало й днем села - 21 вересня. Храм зводився коштами та силами мешканців Владиславки. На 2008 рік церква суттєво відрізнялася від стандартного стилю. а тепер.. тепер церква з секти "золотих куполів". А вам який варіант до вподоби?

Фотографії храму за 2020 рік

Не знаю чому, а наче й типова будівля сільського клубу на Київщині , але затримала на собі увагу нашої подорожуючої компанії ще восени 2008 року.

Мітки: Київська область, церкви, дерев'яні храми,