Цікаве місто Ізмаїл
Кафедральний величний собор з галереями, мечеть, кладовище героїв зі склепом загиблих воїнів, багато храмів різних християнських конфесій та своєрідної архітектури, багата міська архітектура
Храми в Ізмаїлі
Кафедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці
Зведений собор за проектом архітектора Авраама Івановича Мельникова. Роботи керували декілька архітекторів. Будівництво розпочалося у 1821 році, на місці більш старшої церкви. Тривали роботи довго. Храм був освячений у 1831 р. Настінний живопис був виконаний художником Павлом Олексійовичем Пискаревим. При чому двічі у 1913 р та 1936рр. Піскарев також розписував храми у Білгороді-Дністровському, Болграді, Рені. Про його живопис ізмаїдський єпископ Неофіт писав «Пискарёв проявил понимание духа древневизантийско-русской церковной живописи»
В соборі знаходяться чудотворні образи Пресвятої Богородиці «Рятівниця», привезена з Афона та «Скорослушниця» ), а також ікони «Святой Марії Магдалени», «Святого Великомученика та целителя Пантелеймона».
Мечеть
Римо-католицький костел
вулиця Покровська, 43,
Свято-Вознесенський храм
Мурована церква була зведена у 1874р, освячена у 1879р. При храмі працювала приходська школа. Будівля й досі існує. В радянські часи приход було скасовано, а в будівлі церкви розташовано склад хімікатів. Будівля була пошкоджена пожежею. Напівзруйновану без куполів пам’ятку у 1992р. віддали УПЦ МП. Церква розташована на території православного кладовища. Тож є усі передумови вважати, що мурована церква була зведена на місці більш старшого храму, можливо дерев’яного.
Церква святителя Миколая
Храм зведений на території фортеці у 1852 р.
Успенська церква
Знаходиться на території фортеці. Зведена у 1841 р.
Ще в Ізмаїлі знаходяться такі сакральні пам’ятки:
- Церква Непорочного зачаття
- Свято-Миколаївська церква (старообрядська)
- Церква Святих Костянтина і Олени
- Церква Різдва Богородиці (єдиновірча)
«Кладбище героїв»
Від цвинтаря лишився склеп, де були поховані невпізнані рештки солдат. Впізнанні тіла були поховані на могилах. Склеп зведений архітектором Ф. Рутта у 1926 -1929 рр. На склепі була монумент «Пам’ятник Героям» . Висота була 14 метрів, на вершині бронзовий орел. А на склепі були меморіальні плити з прізвищами загиблих . Всередині склеп служив капличкою. Тут були ікони та горіли лампадки. Зруйнований обелиск в Радянські часи, а склеп було розкрадено. Початок робіт по відродженню пам’ятки було розпочато у 2013 році . Коли було зроблене фото, роботи ще не розпочиналися. 2012р.