Бішкінь

Sightseeing. Цікаві місця Що цікавого є в Бішкіні?

Руїни колись величної церкви освяченої на честь святого воїна-великомученника Димитрія розташовані у селі Бішкінь, Лебединського району Сумської області

З історії села Бішкінь

Село Бішкінь було засновано у 1678 році виходцями зі Зміївського повіту, як повідомляє Вікіпедія. у 1710р Бишкінь згадується вже як село. До 1765 село було сотенним центром Сумського адміністративно-територіального полку.

Храм св. вмч. Димитрія Солунського

У селі Бишкінь 1888 року була зведена православна церква на честь святого великомученика Димитрія . До цього в селі була церква теж на честь св .Димитрія, побудована у 1753р.


В селі Бішкінь, Сумської області вмирає архітектурна пам'ятка - храм, в якому мешканці Бішкіні зображені в розписах біблейних сцен!

Нині храм перебуває в аварійному стані на куполі дзвіниці немає хреста, проте поросли дерева, голови куполу немає. На першому поверсі дзвіниці зберігається… сіно. На дверях замок. А от в храм зайти можна з боку. Всередині видно, що проводився ремонт підлоги, але чомусь багато досок зірвано. На окрему увагу заслуговують фрески! Тут їх багато, в інтер'єрі майже усюди розписи святих та біблійних сцен. Фрески насправді вражають своєю вишуканістю образів. Існує думка, що списані з натури з мешканців села. Як не є, але обличчя у святих досить людяні та гарні.

Мітки: Сумська область, церкви, руїни, abounded places,