Боромля

Церква Воздвиження Хреста Господнього

Колись в Боромлі було аж шість храмів. В центрі стояв мурований собор Різдва Богородиці. Також були собор святої Трійці, Воскресіння Господнього, святителя Миколая, Воздвиження Хреста Господня та церквушка на цвинтарі

Сьогодні до наших днів дожив лише один – Хрестовоздвиженський. Він був побудований на місці старого дерев'яного. В перші роки радянської влади храм було закрито, а будівлю використовували як зерносховище. У 2009 році при ньому була відкрита недільна церковноприходська школа, де викладачами наставниками є матушка Антоніна та Дудник Ніна Костянтинівна.

Кургани Гостра та Гузева могила

"Із давніх часів навколо Боромлі збереглося кілька курганів, про які існують різні перекази і легенди. Поблизу Сагайдака, в п'яти верстах від слободи Боромлі, по Лебединській дорозі, знаходиться група курганів, із яких один великий називається Гострою могилою. В шести верстах від села знаходиться Гузева могила. Раніше там було шість малих і один великий курган, що існує і сьогодні. У середині XIX століття на Гузевій могилі ще були рештки від старовинного сторожового посту."

З природних пам’яток тут поруч:

  • заказник «Лисиця» — ландшафтний заказник місцевого значення
  • заказник Боромлянський — ентомологічний заказник місцевого значенн
Мітки: Сумська область, церкви,