Межиріч

Sightseeing. Цікаві місця Межиріч - село з давньою історією

Колись в Межирічі було багато церков, а тепер лише одна. А ще поруч з Межирічем розташовано одне таємниче озеро

Історична довідка

На території сучасного села Межиріч колись існувало давньоруське поселення Городець.

Офіційно датою заснування Межиріч вважається 1642 рік. Заснували містечко козаки, вже у 1658 – центр окремих козацької сотні Сумського Слобідського полку.

Успенська церква

Навіть не віриться, що в селі було 8 церков, сім з яких було зруйновано за часи радянської влади. На сьогодні в селі збереглася Успенська церква, побудована за кресленнями Л. Білоуса — архімандрита Києво-Печерської лаври (1759—1775 рр.). За взірець слугував Успенський собор в Охтирці (1728-38). Зведений храм в стилі притаманному Слобожанському. Собор – цінна памятка української національної архітектури періоду бароко.

Межиріцька шовковиця

Неподалік від храму Успіння Богородиці, знаходиться пам’ятка природи — унікальна «Межиріцька шовковиця» — одна із найстаріших в Україні.

Шелехівське озеро

На північ від села розташована гідрологічна пам'ятка природи — Шелехівське озеро. Утворилось воно у льодяниковий період в результаті зсувів земної кори, берега озера оточені природнім лісом. Дістатися, щоб помилуватися красою озера насправді непросто, дорога дуже погана в деяких місцях не проїзна. Хіба що пішки...

Замість фотографії Шелехівського озера, буде фотографія кави на фоні іншого озера, теж гарного і яке теж знаходиться в селі Межиріч

Мітки: Сумська область, церкви, пам'ятки природи,