Верхня Сироватка

Історична довідка

Ймовірна назва села – за назвою річки Сироватка, у верхній частині якої й розташоване село. А ще існує Нижня Сироватка. Засноване село у середині XVII століття, Харківська єпархіальна відомість за 1865 рік надає навіть точну дату це 1653 рік. Цікаво що село поділялося на дві частини: в одній жили вільні козаки, а іншу частину - місцевості Велика та Мала Піщана, Прядківка - населяли кріпаки поміщиці Апраксіної. Вона мала маєток у сусідньому селі Великий Бобрик.
У XIX столітті Верхня Сироватка була волосним центром Сумського повіту Харківської губернії. На той час в селі було три храми: Успенський, Преображення Господнього та святого архангела Михайла. На сьогодні зберігся лише один

Церква Успіння Божої Матері

Перший храм у селі збудовано в 1660 році. У 1805 році за проектом Олександра Олександровича Паліцина розпочалося спорудження кам’яної церкви в ім’я Успіння Божої Матері, яке тривало сім років. Фундатором церкви став поручик Микола Власовський, він же опікувався храмом. Цегла та іконостас були придбані з розібраного Сумського Успенського монастиря. У 1841 році вівтар поновили живописом і позолотою, він і сьогодні стоїть в храмі.
Огорожа навколо храму була зведена у 1848 році за гроші поміщик Миколи Алфьорова з Бездрику. Він мав проблеми зі здоров’ям і на честь дива зцілення перед чудотворною іконою таким чином віддячив Богу.
У 1932 році радянська влада заборонила богослужіння. Успенську церкву закрили, а приміщення почали використовувати як склад Під час Другої світової війни будівля служила спостережним пунктом та сторожовою вежею.
З 1947 році церква визнана пам'ятником архітектури XIX століття. В 1990-ті роки храм було повернуто громаді, тоді ж було проведено зовнішній косметичний ремонт

Мітки: Сумська область, церкви,