Вороніж

Михайлівська церква

Храм на честь архангела Михаїла був закладений 1776 роком й зводився 5 років на кошти Матвія та Андрія Хольдовичів. Хоча письмових записів нема (або ще не знайдено), архітектором вважається Іван Григорович-Барський. Тому що стилістично проект храму дуже притаманний його творчості. Цю думку поділяв й Г. Н. Логвин, зазначаючи, що планування храму майже повторює оригінальний план Покровської церкви на Подолі, що в Києві. Також відмічається схожість й фронтонах. Між утім, церква – унікальний витвір архітектури на Сіверщині та Україні в цілому. Стиль – українське бароко, просторова структура російського храму, оздоблення екстер’єру рясніє скульптурними горельєфами, які використовуються в оздобленні католицьких храмів. Вражає вишуканість, витонченість. Можна собі тільки вже уявити, яким був інтер’єр храму, якщо екстер’єр настільки урочистий.

Церква, як зазначалося вище двоповерхова. На верхньому поверсі розташований престол освячений на честь архангела Михаїла, нижній поверх має престол на честь святителя Миколая та великомучениці Варвари.

Зверніть увагу на на пілястри з іонічними капітелями, які прикрашені гірляндами, також на наличникі біля вікон прикрашені янголятками, і звісно, скульптурні горельєфні зображення Ісуса Христа, арх. Михаїла, ап. Андрія та Матвія (заступників небесних фундаторів храму), великомучениці Варвари, святителя Миколая.

Дзвіниця була зведена лише на початку ХХ ст. Добре, що майстри дотрималися зовнішнього виду церкви і звели її у бароковому стилі, використавши декор на стінах за мотивами ліплення храму поруч.

Церковна школа

Біля Михайлівської школи стоїть самотньо та занепадає будівля колишньої церковної школи

Покровська церква

Спаська церква

Sightseeing. Цікаві місця Що ще є?

Дворічна земська школа, 1898 р.

Мітки: Сумська область, церкви, руїни,