Бучач

Sightseeing. Цікаві місця Бучач - місто шедеврів

Бучач - було справжнє, потужне, культурне місто з замком, який загинув не бойовою славою, з відомою колись красою на всю Європу ратушою, яка тривалий час гине, а її скульптури, які прикрашали вже загинули, місто з дивовижними храмами-шедеврами мистецького тандему архітектора Бернарда Меретина та майстра Пінзеля. В Бучач ліпше приїхати, побачити, відчути його, аніж дистанційно про нього взнавати. Затишне, зелене, миле, приємне, старовинне місто, яке вас вразить і западе у душу надовго.

360° панорама Бучача

Рухайте мишкою в межах віконця панорами, для збільшення та зменшення зображення використовуйте коліщатко

Ратуша

Бучацька ратуша це дивовижне поєднання майстерності і таланту двох митців скульптора і архітектора.

Ратуша була зведена 1751 року за проектом львівського архітектора Бернарда Меретина на кошти Миколи Потоцького та мешканців Бучача. Невеликі розміри бучацької площі вплинули на проект, тому вся велич будівлі розгорнулася вгору. Струнка виточена вежа має два основні нижні яруси і два в складі вежі. Статуї належать майстру каменя відомому скульптору Йоган-Георг Пінзелю.

Бучацька ратуша це дивовижне поєднання майстерності і таланту двох митців скульптора і архітектора.

Ратуша складалася з дванадцяти приміщень. Деякі займали міські установи - з парадного боку, а деякі здавалися в оренду купцям під торгівлю - з тильного боку. Висота будівлі становить 35м. Раніше вона за рахунок шпилю становила аж 53 метри!

На жаль, до нашого часу будівля дійшла зміненою. Зі скульптурних композицій збереглася незначна частина, втрачено завершення вежі, ковані двері, балкони західного фасаду.

У ХІХ ст. ратуша двічі страждала від пожеж. В результаті першої був пошкоджений шпиль, а в результаті другої , 1865 року, – втрачено деякі скульптури. Над багатьма іншими скульптурами познущалися російські солдати, стріляючи по ним.

З 1982 року в приміщеннях ратуші почав діяти краєзнавчий музей та дитяча художня школа

Реставраційні роботи проводилися в 1986-1991рр., проект реставрації був розроблений у 1985 році архітектором Володимиром Бевзом. Тоді будівля набула втраченого купольного завершення зі шпилем. На жаль реставрація не змогла бути завершеною за фінансової причини.

На початку 2000-их на ратуші з чотирьох боків з’явився циферблат та запрацював годинник, який був зупинений ще з 1847 року!

Але ратуша занепадала, а її зовнішній вигляд не те , щоб бажав кращого, а разом з тим фактом наявності води у підвалах, навіть лякав і змушував переживати за долю будівлі. Нарешті, ратушу почали реставрувати. В результаті було створено копії скульптур, їх було встановлено на будівлю, а оригінали відправлено на збереження в музей.

Не можу не навести опис ратуші Лукомським за 1915 рік

«Одна з найкращих ратуш всього краю чи взагалі Європи. Невелика, дивовижна, грандіозна будівля. На двоповерховій квадратній основі виситься величезна, широка, двоярусна башта. Дуже багате оздоблення в стилі пишного бароко XVIII ст. вкриває стіни і заповнює весь вільний простір. Соковиті пілястри розділяють головний фасад на п'ять частин. Під вікнами другого поверху кам'яні кронштейни незакінчених балконів, від яких розходяться, в'ються завитки рокайль. Наличники вікон багато оздоблені, капітелі пілястрів корінфські. Над карнизами величезний аттик, прорізаний овальним и поглибленнями та прикрашений статуями і вазами. Особливо гарні фігури, повні урочистого вигляду і навіть пафосу. Над серединою головного фасаду піднімається частина обрамлена вузькими пілястрами, лагідно та приємно обробленими барочним картушем. Зверху цього виступу нагромаджено різних атрибутів, що підтримуються з боків двома фігурами. Башту оздоблено пілястрами та напівсферичними вікнами. Зверху вона прикрашена статуями.

Архітектура чудова викликає фантастичне враження. Насправді: ряд балконів майже ложі якоїсь театральної зал, призначенні мабуть для спостереження з них процесій, и для того, щоб на них повісити барвисті яскраві ковдри.

Вежа? Що вона в себе включає? Які сходи в ній можуть бути для сполучення, наприклад другого та четвертого поверхів і нарешті, як освітлюється приміщення ратуші, які знаходяться безпосередньо під самою вежею.

Не дивлячись на ці нераціональні дивовижності, ратуша представляє собою велику цікавість.

Ані німецький, ані французький стиль не визначається в характері ратуші, лише ряди балконів нагадують Палермські барокові палаці.»

Замок

Щоб зрозуміти об'єм того, що збереглося , пропоную подивитися візуалізацію з неба від мандрівника Романа Бречка.

Костел Успіння Божої Матері

Василіанський монастир

Заснований монастир Василян у Бучачі 7 грудня 1712 р.

Офіційний сайт монастиря http://osbm-buchach.org.ua/

Гарні будинки Бучача

А за адресою Шкільна, 8 розташований Будинок Культури. Це будівля була споруджена на початку ХХ ст. за сприянням українського товариства «Просвіта» за кошти мешканців. За панування Польщі тут розміщено було організацію «Сокіл».

Також цікаві будинки за адресою Галицька 130, зведений 1913 року, бурса-гуртожиток на вулиці Богдана Хмельницького, 9, споруджена 1935 року.

І багато різних будинків на вул. Галицька, Шкільна, зокрема будівля гімназії, цікавий й один житловий будинок неподалік від замку. Мені подобається Бучач, він дуже затишний і милий.

Мітки: Тернопільська область, замки, ратуші, костели, церкви, монастирі, фортифікаційні споруди, костели, кірхи та реформаторські храми,