Колиндяни

Kolędziany

У Колиндянах у 17 ст. на високому березі Нічлави власникі поселення Райгородок (так називалися тоді Колиндяни )Володийовськими звели оборонний замок. Як він виглядав, яким був - нічого не відомо. Після того як у ХІХ ст. Колиндяни переходять до рук нових власників Альбіновських. Замок перетворюється на палац завдяки новому власнику - Корнелію Городиському. Тоді були модифіковані під палац замкомі башти. І отже палац складався з трьох частин: з центральної, до якої примикали з двох боків перероблені замкові башти.

Палац був декорований як зовні, так і всередині. Кімнати палацубули прикрашені розписами голландської школи. Примілення мали кахельні печі, каміни та люстри. На першому поверсі була влаштована велика оглядова тераса. За палацем був розбитий ландшафтний парк.

На жаль, замок-палац зруйнований у часи Першої світової війни. Пізніше його відбудував останній власник — Людвік Городиський.

Головний вхід палацу прикрашав портик з чотирма колонами іонічного ордеру. Садовий фасад прикрашав ризаліт, прорізаний у нижньому ярусі трьома напівзамкнутими арками. У верхній частині розміщувався балкон з кам’яною оглядовою терасою.

Замкові вежі перетворили на шестикутні двоповерхові павільйони з шароподібний дахом. Ці павільйони під дахом прикрашав неоготичний фриз. Біля лівого павільйону був флігель, а біля правого – велика оранжерея. Вежі-павільйони з’єднувалися з палацом через одноповерхові галереї, які були прикрашені пілястрами та напівколонами.

Палац був декорований як зовні, так і всередині. Головний вхід вів до великої зали,, ліворуч від неї були розташовані парадні сходи, також на першому поверсі розміщалися кімнати-салони. Кімнати палацу були . Приміщення мали кахельні печі, каміни. Стелі прикрашали коштовні люстри, а підлога була викладена візерунками з кількох видів паркету, а стіни кімнат обклеєні шпалерами

Мітки: Тернопільська область, замки, фортифікаційні споруди, палаци, палаци та садиби,