Будне

Sightseeing. Цікаві місця Чим цікаве село Будне?

В Будне зберігся панський маєток поміщика Романа Гловацького, як дізнаємося з брошюри "Іменами багата земля Шаргородська" Анатолія Нагребецького.

Будне складається з кількох історичних частин: Крилівка, Мазурівка, Причепилівка, Раковий Кут і окремий населений пункт – Грелівка (колишня назва Мілярівка).

Будним володіли свого часу Любомирські, Сосновські. А з 1850 року село належало Казиміру Добровольському, згодом його внукові Р.О.Гловацькому.

До 1917 року у Будному діяли пивоварний, винокурний завод, пальцевий та водяний млин. Десь мала б зберегтися будівля кузні - знайдете, маякніть

Палац Гловацького

Маєток зводився при Романові Гловацькому ніби 1910 року. Він дуже перекликається з палацом в Носиківці.

З 1929-го по 1934-й роки в колишньому палаці діяв сільськогосподарський технікум, так звана «агрономічна школа». Одразу після закриття технікуму в стінах панського маєтку розмістився дитячий притулок. А з 15 серпня 1961 року й досі діє дитячий будинок. В колишньому палаці - спальний корпус. Виглядає палац доглянутим.

Одразу після закриття технікуму в стінах панського маєтку розмістився дитячий притулок. А з 15 серпня 1961 року й досі діє дитячий будинок. В колишньому палаці - спальний корпус. Виглядає палац доглянутим.

Церква в Будне

Перша церква у Будному побудована у 1771 році , освячена була на честь Святого Великомученика Димитрія. Що з нею сталося, мені невідомо, можливо згоріла. 1868 року селяни викупили матеріали зі старої дерев’яної церкви у селі у Плебанівка, і звели в себе. На жаль, у 1876 році вона згоріла. Нова церква була побудована 1880 року та освячена у 1882 році на честь святого великомученика Димитрія Солунського.

З сайту В 1964 році в селі було зруйновано церкву і на її місці побудовано клуб. Однак в селі я побачила церкву. Не знаю наскільки вона нова. Якщо ви знаєте більше, пишіть мені на сторінку в Facebook

Мітки: Вінницька область, палаци, палаци та садиби,