Дивовижне місце у таємничому Поліссі
Насправді Камінне Село - зовсім не село, хоча і каміння там як раз і є. Це назва урочища в у лісі. І це одна з найцікавіших пам’яток природи в Україні. Посеред лісу серед дерев вросли в землю понад двісті гранітних валунів. Деякі з них важать 20 тон, а їх висота сягає 4-5 метрів.
Як оповідає давня легенда, тут колись існувало поселення, де жили дуже заможні люди. Одного разу до цього села зайшов старий бідно вдягнутий чоловік і попросив хліба у господаря багатого двору. Той з огидою махнув на нього рукою, і прогнав його. Цим жебраком виявився сам Господь, який спустився на землю. Вийшов він з села, озирнувся назад і село вмить скам'яніло. Перетворилися будинки на великі валуни. А на одному з каменів, де Господь відпочивав, залишився величезний слід його босої ноги.
Якщо трохи пофантазувати тут і справді можна «побачити» в обрисах каміння різні будівлі. Камінне Село незважаючи на віддаленість, досить популярне туристичне місце. Тому тут вже є «побачені» й «сільські будинки», туристи визначили й «майдан», назвали деякі валуни як «школа», і навіть «церква». І звісно, найбільш відвідуване місце – це камінь зі «слідами Бога» - Божий. Щоб побачити сліди потрібно залізти на драбину, яка спеціально до нього приставлена. Вважається, що цей «слід» цей дає здоров'я і здійснення бажань.
Є й камінь «хліб» зі схожої вище легенди, яка уточнює, що багатий чоловік все ж дав жебракові хліб, а коли голодна людина присіла поїсти, то хліб виявився лише камінням схожий на хліб формою.
Легенд про Камінне Село багато насправді, посмішку викликає назва, що не прижилася серед турагенств - Український Стоунхедж (Й Слава Богу!)
Нині Камінне село – геологічний заказник місцевого значення. Існують цікаві гіпотези щодо виникнення цих величезних валунів посеред лісу. Згідно з першою, двадцять тисяч років тому ці валуни були принесені льодовиком. Але як пояснити, що будь-які льодовикові відклади та форми рельєфу відсутні в околицях, а сам заказник знаходиться за межами ймовірного поширення Дніпровського заледеніння. Друга гіпотеза теж прижилась під питанням: велике каміння - це залишки підніжжя древніх повністю зниклих гір, оголені льодовиком від ґрунтових нашарувань. Найбільш ймовірна гіпотеза про те, що ці валуни - звичайні денудаційні останці, які є досить поширеними у межах Українського кристалічного щита.
Камінне Село - місце, де час застигає. Хочеться блукати, розглядати, відчувати. Тут добре, спокійно, тихо. Хоча через популярність місця, на вихідних в хорошу погоду тут багато людей.
Як доїхати до Камінного Села
Найпростіший варіант – туристичною групою. Якщо маєте власний автотранспорт, то ним, але будьте готові, що через брак дороги, яку може проїхати ваша машина змушені будете йти пішки. Ваш орієнтир населений пункт Рудня-Замисловицька, звідтам починається офроад. У погану погоду їхати не вартує.