Жубровичі

Sightseeing. Цікаві місця Головна памятка села

В Жубровичі вартує завітати заради памятки деревяного зодчества - старовинної церкви Різдва Богородиці. Жубровичі й розташовані неподалік від траси Київ-Ковель. Архітектурна памятка стоїть в центрі села. Не проминете точно!

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

В центрі Жубровичів стоїть велично деревяний храм, зведений аж у 1698 р.. Церква з дзвіницею архітектурна та духовна прикраса села. Храм триглавний та тризрубний. За стилем будівля церкви відноситься до так званого архаїчного типу волинської . Й насправді, цей храм вже рідкісний представник цього типу.

Уваги заслуговує і вівтар храму. Увінчує верхній ярус ікона Богоматері з немовлятком, Якщо вам пощастить і храм буде відкритий, обовєязково зайдіть, скористуйтеся можливістю. В мне, на жаль, її не було.

Поруч з храмом стоїть триярусна деревяна дзвіниця.

Верх храму та двзіниці вкритий залізом. Ансамбль церкви пофарбований був у синій колір, дах – зелений. Територія огороджена.

Вартує додати, що само село Жубровичі дуже старовинне і нещодавно відзначило своє 475 річчя (2020 р), Вперше Жубровичі згадується 1545 року як власність Києво-Печерського монастиря.

Мітки: дерев'яні храми, Житомирська область, церкви,