Мала Севастянівка

Церква Покрови Пресвятої Богородиці

Невеличке поселення на місці сучасної Малої Севастянівки (південна частина) під назвою Свинарки існувало вже в кінці XVII століття. З 1838 року воно стало військовим поселенням. 1842 року жителів цього села переселено до Великої Севастянівки. Після ліквідації військових поселень у 1858 році колишні селяни повернулися на свої землі. Вони назвали село спочатку Переселяни, а згодом Малою Севастянівкою

Церква в Малій Севастянівці - пам’ятка архітектури місцевого значення. Дерев'яний храм звели на місці більш старого, побудованого 1770 року. Проект храму - типовий, - у синодальному стилі. Вже більше 10 років як храм обшили новомодною вагонкою, через що церква втратила свій автентичний вигляд.

Церква в Малій Севастянівці - пам’ятка архітектури місцевого значення. Дерев'яний храм звели на місці більш старого, побудованого 1770 року. Проект храму - типовий, - у синодальному стилі. Вже більше 10 років як храм обшили новомодною вагонкою, через що церква втратила свій автентичний вигляд. І лише барабан купола лишився деревяним.

Мітки: Черкаська область, дерев'яні храми, церкви,