Дніпропетровська

Дніпропетровська область налічує 35 пам’яток національного значення. Серед них церкви та монастирі, величний неоготичний костел в Каменському, дивовижний собор в Новомосковську – мовчазний герой роману «Собор» Олеся Гончара, фортеця (точніше її залишки) у Старих Кодаках, укріплення української лінії у селі Рудка, житлова та міська архітектура Дніпра.

Гордість Дніпропетровщини - Петриківський розпис, або по-народному «петриківка» — з 2012 року об'єкт нематеріальної культурної спадщини України. Це розпис - українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося у селищі Петриківка, звідки й походить назва цього художнього виду мистецтва. Побутові речі із візерунками в стилі петриківського розпису збереглися з XVII століття. І нині майстри продовжують справу своїх предків.

Вартує додати, що Петриківський розпис було додано до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО у 2013 році.

Найбільше місто — Дніпро – обласний центр. Інші великі міста: Кривий Ріг, Кам'янське, Нікополь, Павлоград.

А скільки різних пам’яток місцевого значення! У Дніпропетровській області існує доволі загадкова археологічна пам’ятка місцевого значення біля села Межиріч - Мавринський майдан. На території Дніпропетровщини існує багато дендропарків, балок, заказників та заповідників. А могутній Дніпро на її території утворює й досі ті найвідоміші пороги. Славетний край, сильна земля.

Весь перелік

Кам'янське

Така незвична архітектурна памятка для Центральної України - прикраса Кам'янського. Окрім костелу, тут ще є на щось подивитися

Детальніше...

Китайгород

У Китайгороді зберігся унікальний ансамбль памяток архітектури національного значення – три храми.

Детальніше...

Мавринський майдан

Унікальна неоднозначна пам'ятка природи та археології

Детальніше...

Новомосковськ

Величний Троїцький собор у Новомосковську - справжня перлина архітектурної спадщини України

Детальніше...

Павлоград

Це місто вас приємно здивує архітектурними цікавинками, міською забудовою, сакральними пам'ятками

Детальніше...