Херсонська

Архітектурні та природні пам'ятки Херсонської області, перелік цікавих та визначних місць

У Херсонській області нараховується всього 32 пам'ятки архітектури національного значення. Але кількість цікавих та унікальних місць в Херсонської області вражає. Вражає також їх маловідомість. Тут і є фортеця та багато городищ, тут унікальні гарні рожеві озера і славнозвісний заповідник Асканія Нова, та Чорноморський біосферний заповідник, і казковий Джарилгач. Тут давні монастирі та храми, палаці . Цей край багатий на історію. Тут були Олешківська Січ та Кам'янська Січ. Архітектура Херсона вражає, а дух захоплюють Станіславські кручі. Унікальна й Круглоозерка з круглим озером та масонським круглим храмом. А ви знаєте що в Херсонській області живуть шведи. Тут існує село Зміївка об’єднало чотири шведських села Старошведське, Шлянґендорф, Мюльгаузендорф і Кльостердорф. У жовтні 2008 року в рамках державного візиту Зміївку відвідав шведський монарх Карл XVI Густав з дружиною Сільвією.

Херсонська область ще унікальна тим, що на її території розташувалася справжня пустеля – Олешківські піски.

Я пишу ці рядки зі сльозами на очах. Цей унікальний гарний край зараз плюндрує рашистська нечисть. Вони знищують нашу Херсонську область. Ми молимося і віримо в ЗСУ. Україна переможе! Херсонська область буде вільною!

Весь перелік

Веселе

Вітовтова вежа або, як її ще називають, Вітовтова митниця, несправедливо забута фортифікаційна споруда на Дніпрі часів XVI ст.

Детальніше...

Генічеське озеро

Генічеське озеро - рожеве солоне неймовірне - одне з природних див, розташованих на Арабатській стрілці поблизу селища Приозерне, що біля Генічеську.

Детальніше...

Козацьке

Величний маєток князя Трубецького вже давно у руїнах. Але тим, хто подорожує культурною спадщиною Херсонщини в Козацьке слід заїхати обов'язково.

Детальніше...