Полтавська

Чиста, співуча українська мова, Вечори на хуторі поблизу Диканьки, Сорочинський ярмарок, свистульки та глиняні вироби майстрів Опішні, земські школи за проектом Опанаса Сластіона, тут храми білі та високі, мальовничі Сула, Псел, Ворскла та Орель. Тут забуті та не дуже палаци та панські садиби, як то у Хомутці чи Вишняках, Хорошках та Оболонні. Тут відбувався розквіт архітектурного стилю український модерн його найкращі шедеври бачимо у Полтаві та Лубнах. Полтавщина дивує та кличе до себе у гості!

Весь перелік

Федорівка

Забута людьми церква після пожежі від блискавки

Детальніше...

Березова Рудка

В Березовій Рудці окрім однієї з трьох усипалень-пірамід в Україні, ще є аж два палаци родини Закревських: старий тимчасовий та новий, в останньому розмістився технікум

Детальніше...

Березоточа

На берегах живописного злиття рік Сули та Удаю розкинулося село Березоточа, де збереглася та приймає вірян дерев'яна церква Покрови Богородиці, яка недавно відзначила своє 134 річчі (на 2020 рік)

Детальніше...

Вишняки

У Вишняках є дві пам'ятки архітектури Троїцька церква та садиба поміщиків Котляревських

Детальніше...

Іванівка

Старий цегляний храм в Іванівці, що на Полтавщині, не має купола. Церква постраждала під час антирелігійної пропаганди у часи радянського союзу.

Детальніше...