Волинська область має славетну літописну історію. Серце Волині - замок в Любарта в Луцьку, її очі — великі блакитні Шацькі озера, найбільше з який відоме озеро Світязь — є найглибшим озером в Україні. Артерії — водні лабіринти ріки Стохід. Душа - православний оборонний монастир-фортеця у с. Зимне. Давня волинська земля прославлена давньоруськими містами Луцьк, Володимир-Волинський, Любомль та інші.
Перелік пам'яток архітектури національного значення у Волинській області нараховує 203 об'єкти, пам’яток археології - 149 (з них — 16 національного значення). Зафіксовано 1282 пам'ятки історії (з них — 7 національного значення) та 35 пам'яток монументального мистецтва (з них — одна національного значення).
Всього у Волинській області 220 озер, по її території протікають Прип'ять, Стохід, Стир, Західний Буг та інші.
Сама назва «Волинь» як означення території вперше з'явилася у літописі 1077 року і походить ймовірно від назви стародавнього міста. Історична Волинь це не тільки Волинська область, а ще й території Рівненської, Житомирської та навіть Тернопільської областей.
Луцьк
Луцьк, Лучеськ, місто Любарта. Стародавнє місто на Волині, яке зберігло і донині чимало пам'яток історичної та архітектурної спадщини.
Берестечко
Назва міста асоціюється з сумновідомою битвою. В самому Берестечку є декілька архітектурних памяток. Тому, обовязково слід повязати відвідування Пляшеви та Берестечка!
Володимир
Стародавнє місто на заході Волині приємно вразить кількістю збережених пам'яток архітектури та історії
Голоби
Цікаве містечко Голоби має костел, палацик, що руйнується, цікаві скульптури на стовпах та церкву.