Волинська область має славетну літописну історію. Серце Волині - замок в Любарта в Луцьку, її очі — великі блакитні Шацькі озера, найбільше з який відоме озеро Світязь — є найглибшим озером в Україні. Артерії — водні лабіринти ріки Стохід. Душа - православний оборонний монастир-фортеця у с. Зимне. Давня волинська земля прославлена давньоруськими містами Луцьк, Володимир-Волинський, Любомль та інші.
Перелік пам'яток архітектури національного значення у Волинській області нараховує 203 об'єкти, пам’яток археології - 149 (з них — 16 національного значення). Зафіксовано 1282 пам'ятки історії (з них — 7 національного значення) та 35 пам'яток монументального мистецтва (з них — одна національного значення).
Всього у Волинській області 220 озер, по її території протікають Прип'ять, Стохід, Стир, Західний Буг та інші.
Сама назва «Волинь» як означення території вперше з'явилася у літописі 1077 року і походить ймовірно від назви стародавнього міста. Історична Волинь це не тільки Волинська область, а ще й території Рівненської, Житомирської та навіть Тернопільської областей.

Луцьк
Луцьк, Лучеськ, місто Любарта. Стародавнє місто на Волині, яке зберігло і донині чимало пам'яток історичної та архітектурної спадщини.

Берестечко
Назва міста асоціюється з сумновідомою битвою. В самому Берестечку є декілька архітектурних памяток. Тому, обовязково слід повязати відвідування Пляшеви та Берестечка!

Володимир-Волинський
Стародавнє місто на заході Волині приємно вразить кількістю збережених пам'яток архітектури та історії

Голоби
Цікаве містечко Голоби має костел, палацик, що руйнується, цікаві скульптури на стовпах та церкву.
