Мліїв

Sightseeing. Цікаві місця Що цікавого подивитися в Млієві?

На території колишнього маєтку Симиренків тепер діє Мліївська дослідна станція. Також варта до уваги родинна церква Симиренків

Будинок Симеренків

В будинку Симиренків з 25 листопада 1970 року влаштовано музей. А сама будівля була зведена Федором Степановичем і Платоном Федоровичем Симиренками 1855 року. Зараз важко впізнати в цій споруді обкладеної радянським кахелем старовину садибу, де жили діячі. А от всередині, в музеї зроблено так як це було при Симиренках – тут є їхні меблі, збережені двері та вікна, збереглися деякі картини, книги, документи, особисті речі, фотографії. Всього фонди музею налічують понад чотирьохтисяч експонатів, у музеї представлені одинадцять експозиційних залів!

Церква - родинна усипальня Симиренків

Церква була зведена як родинна усипальня родини Симеренків 1858 року. Освячена на честь Святої Трійці. На родовому цвинтарі поховано було представників родини Симиренків-Яхненків-Хропалів та їх близьких.

Дім Науки

Інсектарій

На території Мліївської садово-городньої дослідної станції розташований Інсектарій . Ця цікава деревяна будівля була зведена в стилі українського модерну в 1923 році. Інсектарій - спеціальна споруда для розведення та дослідження комах.

Під деревяною будівлею розташований мурований льох. На жаль, інсектарій вилядає закинутим. ЧИ мені так здалося?

Мліїв - яблунева столиця України - цікавий відеорепортаж

До речі один з улюблених моїх сортів саме Симиренка!

Мітки: Черкаська область, церкви, садиби, палаци та садиби,