Садиба Глібова

Романтичної архітектури з елементами неоготики садиба Глібова справжнісінький палац. Дуже гарна споруда розташована в колишньому передмісті Бобровиця, а тепер в Чернігова. Палац Глібова - пам'ятка історії та архітектури.

Садиба Григорія Миколайовича Глібова - поміщика, суспільно-політичного діяча - розташована північно-східної околиці Чернігова – Бобровиці. Колись ще в давнину тут було давньоруське городище Гуричів (згадки за 1152 рік). На цьому місці було вибудовано маєток Глібова. Сам Григорій Глібов був доволі дивною людиною... Одягався він наче якійсь мушкетер з малюнків 18 століття - ботфорти, шкіряні куртки, капелюхи з великими пір’ями, ну був цілком романтичною натурою не зважаючи на свою посаду - члена Держдуми третього склику від Чернігівської губернії. Тому і головна будівля - його палац - більш схожа на мисливський будинок або на маленький замок якогось лицаря. Місцеві в свій час будівлю так і називали замком

Перед парадним входом розташована площа. До садиби вела липова алея, уздовж неї було викладено великі валуни, що надавали казковості загального виду. Поруч з палацом збереглися ще і будинок садівника, каретна, та льодівня.

Неодноразово в різних джерелах зустрічала романтичну легенду, про те, що Глібов, побувавши у Парижі, закохався у француженку, і замислив підкорити її серце побудувавши неоготичний палац. Але жінка відмовилася їхати в таку далечінь... Наскільки це правда - невідомо. Але достеменно відомо, що Глібов навчався у ліцеї в Москві, закінчив юридичний факультет Київського університету, слухав лекції фізико-математичного факультету в Санкт-Петербурзі, а після навчання одразу поселився у своєму маєтку. У віці 30 років він одружився з Ольгою Тарновською. Так версія про нерозділене кохання набуває сумнівів у своїй правдивості. Можливо чоловік виріс на романтичних книгах ;-)

Помер Глібов у еміграції - у Німеччині.

Як доїхати

Розташований палац Глібова за адресою вул. Шевченка, 97. Доїхати дуже просто: з головної площі у бік Політехніки: тролейбуси 1, 8, 9, маршрутки 30, 38, 39. Зупинка "Технічний Університет". В будівлі зараз розташований науково-дослідний інститут сільскогосподарської мікробіології

Мітки: Чернігів, Чернігівська область, палаци, палаци та садиби, садиби,