Антонівка

Храм Покрова Богородиці в Антонівці

Зведена Покровська церква у неовізантійському стилі в 1912 році. Хоча спорудження храму тривало 23 роки. але вже за чотири роки після його завершення храм закрили. Під час Другої Світової війни, в німецькій окупації, храм відновив свою діяльність, і навіть парафія продовжувала існувати і після завершення війни. Проте в мирний радянський час у 60-их церквузнову закрили. Храм був значно пошкоджений під час війни - він не мав верхів. Та його й взагалі після хакриття хотіли зруйнувати, а з цегли побудувати школу. Але стіни виявилися занадто міцними. Та й певно бажаючих отримати кару за знищення храму - не знайшлося. Відроджували храм вже на пожертви вірян починаючи з 90-их рр ХХст.

Висота храму складає 45 метрів. Він такий великий та високий, що його навіть видно з траси. Розташований в центрі села - на перехресті доріг на пагорбі, що ще більш додає масштабності храму. Антонівський храм потрапляє в топ найбільших сільських храмів України

В листопаді 2023 року у складі туристичної групи мені пощастило побувати всередині храму. Тому залюбви ділюся нарешті фотографіями внутрішньго оздоблення храму

Рішення внутрішнього простору храму вражає. Він дійсно великий.В мережі можна зустріти число 4000 - саме стільки ввірян може вмістити храм. Наскільки це припущення вірне можна перевірити вимірявши площу.Храм унікальний не тільки для Чернігівщини, а й можна стверджувати й для України. Інтерєри, як ми можемо побачити на фотографіях, не схожі на інші храми. Тут нема розписів, а стіни пофарбовані в чотири основні кольори - синій, червоний, жовтий та білий. Білий колір в Християнстві символізує Святого Духа, Царства Божого. Червоний виступає символом крові Христа, пролиту заради спасіння людей. Синій колір - колір неба, означає істину, смирення, безсмертя. Жовтий колір у ранньому христіянстві символізував Святого Духа, інколи жовтим кольором заміняють золотий. Хе всередині храму немає колон, все тримається на арках. На жаль, архітектор проєкту церкви в Антонівці лишається поки невідомим.

Нині в селі Антонівка налічується до трьосот мешканців. Храм відкритий по великиї святах. Священник приїжджає на службу з Прилук. Храмове свято 1 жовтня - на день Покрови Пресвятої Богородиці.

Мітки: Чернігівська область, церкви,