Придеснянське

та його забутий храм

Храм в Придеснянському

Храму в Придеснянському непощастило двічі. Він був закритий, він горів, але перед цим не склалося з тим на честь кого він був побудований. Зведений храм в останню чверть ХІХ століття на честь імператорської родини – царя Миколая ІІ та його дружини Олександри Федорівни. А от з назвою храму особисто в мене виникло питання. В джерелах ніде не зазначається назва, проте лише в гугл мапс хтось назвав храм св. Олександра.

Проте назву відкривають метрики та стара назва села Придеснянське. Вона була Савинки. А храм був освячений на честь св. Миколая Чудотворця!

Вже багато років храм у Придеснянському не має даху, та вівтарю, дивовижно, але в храмі, всередині цієї нещасної руїні, збереглися чотири ікони розписані на дерев’яних дошках – стінах храму: святого цілителя Пантелеймона та його життя, великомучениці Варвари та її життя, ікони Миколая Чудотворця та святої великомучениці цариці Олександри Римської.

Під назвами останніх двох надпис , що храм зведений на честь російського імператора Миколи ІІ, та імператорської родини.

Наче заплямований, заклеймований таким освяченням. Але ж погодьтеся, було б непогано відродити та переосвятити церкву на честь святої Олександри Римської, яка прийняла мученицьку смерть за Христа або на честь святителя Миколая, покровителя мандрівників та улюбленця дітей.

Мітки: Чернігівська область, руїни, дерев'яні храми,