Степанівка

Церква Святої Трійці

Дерев’яна Троїцька церква була зведена у Степанівці 1723 року. Це тридольний у плані триверхий храм. Над західним притвором зведено дерев’яну дзвіницю. Всередині зберігся вівтар ХІХ ст.

Біля храму розташована могила Григорія Даниловича

Григорій Григорович народився 17 листопада 1825 року у родинному маєтку в Степанівці. Свої землі Даниловичі отримали від Івана Скоропадського у 1709 р. У 1833 році Григорій Григорович вступає до Олександрівського корпусу в Царському селі. Далі продовжував навчання у Полоцькому кадетському корпусі, Дворянському полку. Григорій Данилович цікавився філософією і на той час «модною» наукою – психологією. Його педагогічні здібності були помічені, і в 1877 році Григорій Григорович отримує призначення на посаду вихователя дітей царя Олександра II – Миколи Олександровича і Георгія Олександровича.

Цікаво, що саме на методиці навчання Даниловича заснована сучасна викладацька методологія, що застосовується у військових училищах, інститутах та суворовських училищах.

Також в самому селі збереглася будівля земської школи. Її зводили на кошти Григорія Даниловича, який опікувався освітою дітей у рідній Степанівці. Це двоповерхова цегляна будівля. У цьому приміщенні зараз розташований МНВК. Данилович забезпечив земську школу не тільки будівлею, а й навчальними посібниками та підручниками, виписав потрібних вчителів вчителями. Також він виділив кошти на побудову лікарні та нової церкви в Степанівці, але плани обірвалися через смерть фундатора.

Не зберігся в Степанівці й сільський будинок Даниловичів, його було розібрано. В деяких джерелах пишуть, що в сусіднє село. Але яке? А от склеп було пограблено, над труною поругано, а гранітний хрест розбито. Творили цю безчинність комсомольці 30-их років.

Поблизу села Степанівка було виявлене слов’янське городище VIII-IX ст.


Мітки: Чернігівська область, дерев'яні храми, церкви,