Новоекономічне

Sightseeing. Цікаві місця Що цікавого

Православна церква Різдва Богородиці - архітектурна прикраса смт. Новоекономічне Покровського району Донецької області. Розташувалося село Новоекономічне на річці Казенний Торець. Біля Новоекономічного створені ландшафтні заказники «Приторський» і «Галина Гірка»

Храм Різдва Богородиці

Храм закладений у 1905 році замість старого, який було розібрано та відвезений в інше село. Прихід був великий, що мешканці Новоекономічного мали потребу в більшій за площею церкви. Було обрано нове місце, й у 1911 році будівництво нової великої церкви завершено та храм освячено.

У 1937 році Радянська влада церкву закрила. Але як… Антирелігійно налаштована молодь увірвалася в храм, винесла з нього образи та хрести. Головний дзвін було скинуто, очевидці казали що пішов страшний гул на багато кілометрів. А саму дзвіницю було зруйновано. А саму будівлю стали використовувати як клуб, хоча наче недовго. Кажуть, що як тільки розпочалися танці церква заполонилася страшними криками, молодь налякалася та втекла. Тому потім будівлю стали використовувати як зерносховище.

Під час другої світової війни, під окупацією німецьких військ, храм деякий час функціонував.

Як дістатися до храму

Автобусами № 4, 51 з автостанції Покровська, вони мають їхати через Мирноград. зупинка в Новоекономічному — «Храм». Або автотранспортом Т0504 . Храм стоїть в центрі села при дорозі.

Мітки: Донецька область, церкви,