Воскресенське

Sightseeing. Цікаві місця Памятка села Воскресенське

У селі Воскресенське збереглися руїни незвичайної церкви. Незважаючий на свІй вигляд, церква була православна і належала маєтку Каневських.

Історична довідка

Колишня назва Воскресеньского - Козиний Хутор

Земля Козиного Хутору належала статському раднику Каневському та його дружині. Маєток складався з двоповерхового палацу, зведеного у стилі класицизму, на територі ї також були флігель, садовий будинок, каретна, церква і млин. На жаль, зі всіх будівль до наших часів дожила лише церква. А на території колишнього маєтку були зведені колхозні будівлі.

Церква Воскресіння Господнього

Церква побудована у формі ротонди наприкінці XVIII ст. Її вид перекликається з Троїцькою церквою у Яготині або з церквою Святого Миколая на Аскольдовій могилі у Києві, але на відміну від останніх, церква у Воскресенському не була оточена колонадою.

З західного боку розташований притвор (крите передсіння при передній стіні храму). Він двоповерховий, на другому поверсі балкон. Притвор з трикутним фронтом виглядає трохи чужорідним, тут би більш підходив би портик з колонами. Цікавість викликають розташовані на церкві незвичні для нашої місцевості хрести. Саме як раз на фронтоні знаходяться ті самі незрозумілі барельєфні хрести, вони схожі на мальтійські хрести, або, навіть, на масонську символіку. Всього хрестів мало бути вісім , вціліло повністю два, та ще три мають по трикутничку.

З решти трьох боків в ротонді розташовані великі віконні прорізи.

Заходимо всередину. Одразу вражає об'єм. Церква здається більшою ніж ззовні. З інтер’єрів нічого не збереглося, тут немає вже ані ліпнини, ані розписів. Всередині суцільна руїна, дах церкви дихає на ладан.

Мітки: Київська область, усипальні, церкви, руїни,