Ізмаїл

Sightseeing. Цікаві місця Цікаве місто Ізмаїл

Кафедральний величний собор з галереями, мечеть, кладовище героїв зі склепом загиблих воїнів, багато храмів різних християнських конфесій та своєрідної архітектури, багата міська архітектура

Храми в Ізмаїлі

Кафедральний собор Покрови Пресвятої Богородиці

Зведений собор за проектом архітектора Авраама Івановича Мельникова. Роботи керували декілька архітекторів. Будівництво розпочалося у 1821 році, на місці більш старшої церкви. Тривали роботи довго. Храм був освячений у 1831 р. Настінний живопис був виконаний художником Павлом Олексійовичем Пискаревим. При чому двічі у 1913 р та 1936рр. Піскарев також розписував храми у Білгороді-Дністровському, Болграді, Рені. Про його живопис ізмаїдський єпископ Неофіт писав «Пискарёв проявил понимание духа древневизантийско-русской церковной живописи»

В соборі зберігаються чудотворні образи Пресвятої Богородиці «Рятівниця», привезена з Афона та «Скорослушниця» ), а також ікони «Святой Марії Магдалени», «Святого Великомученика та целителя Пантелеймона».

Мечеть

Римо-католицький костел

вулиця Покровська, 43,

Свято-Вознесенський храм

Мурована церква була зведена у 1874р, освячена у 1879р. При храмі працювала приходська школа. Будівля й досі існує. В радянські часи приход було скасовано, а в будівлі церкви розташовано склад хімікатів. Будівля була пошкоджена пожежею. Напівзруйновану без куполів пам’ятку у 1992р. віддали УПЦ МП. Церква розташована на території православного кладовища. Тож є усі передумови вважати, що мурована церква була зведена на місці більш старшого храму, можливо дерев’яного.

Церква святителя Миколая

Храм зведений на території фортеці у 1852 р.

Успенська церква

Була зведена у 1841 р. на території фортеці.

Ще в Ізмаїлі розташованs такі сакральні пам’ятки:

  • Церква Непорочного зачаття
  • Свято-Миколаївська церква (старообрядська)
  • Церква Святих Костянтина і Олени
  • Церква Різдва Богородиці (єдиновірча)

«Кладбище героїв»

Від цвинтаря лишився склеп, де були поховані невпізнані рештки солдат. Впізнанні тіла були поховані на могилах. Склеп зведений архітектором Ф. Рутта у 1926 -1929 рр. На склепі була монумент «Пам’ятник Героям» . Висота була 14 метрів, на вершині бронзовий орел. А на склепі були меморіальні плити з прізвищами загиблих . Всередині склеп служив капличкою. Тут були ікони та горіли лампадки. Зруйнований обелиск в Радянські часи, а склеп було розкрадено. Початок робіт по відродженню пам’ятки було розпочато у 2013 році . Коли було зроблене фото, роботи ще не розпочиналися. 2012р.

Колишня Міська управа в Ізмаїлі

проспект Суворова, 20

Садиби та цікаві будинки Ізмаїла

Особняк Анни Бурти

Особняк нині музей ім. Суворова

Торгові ряди

Суворова 40, Суворова, 37

Навчальні заклади Ізмаїлу

Жіноча гімназія

Комерційне училище зараз інститут водного транспорту

Мітки: Одеська область, церкви, костели, усипальні, мечеті, садиби, будинки, міська архітектура, навчальні заклади, палаци та садиби, костели, кірхи та реформаторські храми,