Губків

Губковский замок

Губківський замок. На правому березі річки Случ вже триста років височіють руїни замку. Перша твердиня була зведена ще у XV столітті. А найбільш укріпленим замком Волині він став при своїх власниках - родині боярського і з часом шляхетського роду - Семашко. Колись міцний замок був у формі трапеції, мав чотири кутових вежі зі стрільницями, в'їзну браму і підйомний міст! Всередині розміщувалися господарські та житлові будівлі. На території замку була й в’язниця. На замковому подвір’ї – обов’язковий атрибут виживання в оборонній споруді - колодязь.

Замком володів Олександр Семашко, підкоморій володимирський брацлавський каштелян, староста луцький. Подальшими після Семашків власниками Губкова були родина Даниловичів, а потім родина Цетнерів.

Замок постійно ставав об’єктом нападів. У 1504 році він постраждав від татарського війська. У 1596 році Губківський замок захопили козаки під керівництво Григорія Лободи під час повстання Северина Наливайка.

Проте, незважаючи на постійні напади замок відроджувався.

Під час Північної війни російські війська, що проходили через Губків, у 1704 році нанесли досить сильної шкоди Губківському замку, лишивши його в руїнах, а само містечко сплюндрували. А вже 1708 року шведські війська майже повністю знищили замок. Більше замок ніколи і не відновлювався. Таким його і намалював відомий художник Наполеон Орда.

Сьогодні з колишнього замчища відкриваються мальовничі краєвиди. Цю місцину називають Соколиними горами, а 30метровий пагорб, на якому розташувався замок в народі охрестили Князь-горою.

Від Губківського замку мало що зберіглося. Всередині двору засипаний замковий колодязь, скудні залишки однієї вежі та фрагменти замкового палацу.

Замок був зведений на місці давньоруського городища, яке існувало тут ще у Х ст.

Легенда про замковий прохід від замку через скелю та під рікою аж до Мариненського монастиря, який розташований був за 10 км – лише романтична легенда.

Мітки: Рівненська область, замки, руїни, фортифікаційні споруди,