Корець

Корець розташувався на березі Корчик. Вперше згадується в Іпатіївському літописі 1150 р. Він входив до удільного Пересопницького князівства. Відомо, що у 1258 році тут перебував князь Данило Галицький.

З XV ст. містечко було у власності князів Корецьких, Лещинських, Чарторийських. 1648 року місто було завойоване військами Максима Кривоноса.

Наприкінці ХVIII ст. Корець став відомим в Європі поставщиком гарної порцеляни, яка ставала ледь не в рядок з саксонською. Власник Корця Юзеф Клемент Чарторийський заснував тут порцеляновий завод, також почали діяти фабрика сукна, та полотна, меблевий цех. Завдяки цьому місто доволі розвинулося: додалися робочі місця, зводилися двоповерхові кам'яні будинки, у цей час була побудована удова князівська резиденція. Потім, на жаль, виробництво порцеляни занепало.

Корець сьогодні - сучасне містечко, в якому збереглися руїни замку, старовинний костел, православні храми і комплекс колишнього францисканського, а тепер православного монастиря, на території якого похована жінка, якій присвячено одні з найвідоміших пушкінські рядки "Я вас любил" - Анна Оленіна.

Руїни замку князів Корецьких

Старі зображення замку в Корці

Миколаївська церква

Побудовано церкву в 1836р на кошти князів Чарторийських. Церква в стилі ампір, хрещата в плані, з двоярусною дзвіницею. Над центральною частиною купол, в основі якого овал, діаметр 11,87-12,88м, і зроблений з дошок. По торцям портики з чотирма тосканськими колонами.

Францисканський монастир - Монастир Святої Трійці

Заснована обитель 1620 року князем Яном-Каролем Корецьким, каштеляном волинським. В 1830р. монастир закрили, а будівлю передано православній церкві і засновано тут православний Свято-Троїцький жіночий монастир.


Головна споруда монастиря був костел - базилікальний прямокутний. Чотири квадратні стовпи ділять основний об’єм на три нави. У ХІХ ст., коли будівлю передали у володіння православній церкві, то костел перебудовували – прибрали католицький вид. Надбудовані бічні нави, непропорційні "п’ятиглав’я". Але, на щастя, збереглося барокове оздоблення фасадів. Характерним для католицького монастирського будівництва, є розташування Г-подібного в плані корпуса, який прилягає під прямим кутом до західної частини північного фасаду костелу. Дзвіниця триярусна, перші два яруси квадратні в плані, верхній восьмигранний.

Церква Івана Предтечі була зведена вже при православному монастирі Це невеликий одноверхий храм, прибудований до східного торця головного корпусу келій.

Костел св. Антонія

Церква св.Кузьми і Даміана

Деревяна церква зведена 1897 р. розташований у так званому районі Новий Корець.

Мітки: Рівненська область, замки, фортифікаційні споруди, церкви, костели, монастирі, будинки, костели, кірхи та реформаторські храми,