Баранівка

Baranówka

Зі старих будівель в селі Баранівка дожили до нашого часу церква Пресвятої Богородиці , була зведена 1906 та відновлена у наприкінці 80-их рр. та будівля костелу.

Баранівка - село давнє, вперше згадується ще у середині XV ст.! З останньої чверті ХІХ ст. ця місцевість належала Станіславу Потоцькому.

У 1908-1909 роках у селі за пожертви вірян та можливо і власників Потоцьких будується для католиків мурована каплиця зі дзвіницею. До цього католики належали до парафії Різдва Пресвятої Діви Марії у Бережанах. До зведення храмів в селі католиків тоді проживало у рівній частині як й греко-католиків. Останні належали до парафії в Шибалині.

Нову католицьку каплицю в Баранівці освятили 1910 року. Під час Першої Світової костел , як і багато інших будівель Баранівки було пошкоджено. За радянські часи будівлю використовували, як зазначає сайт «Костели та каплиці України» rkc.in.ua , ймовірно в якості складського приміщення.

Ще донедавна будівля була мала інший вигляд, поступово руйнувалася, і мала всі шанси на забуття. Та тепер її відремонтували. І на 2023 рік вона має доволі пристойний вигляд.

Мітки: Тернопільська область, костели, костели, кірхи та реформаторські храми,