Кирнасівка

Свято-успенська церква

Церква Успіння Пресвятої Богородиці розташована у центрі селища на пагорбі, поруч із центральною трасою Тульчин – Ольгопіль. Рухаючись повз село до або з Тульчину, ви обов'язково побачите храм.

Відомо, що на поч. ХVІІІ ст. (1710-ті роки) у селі була маленька дерев’яна церква, а у 1745 році було побудовано дерев’яну триверху церкву, будівництво нинішньої відноситься до 1868-1870 рр. Храм одноверхий, однокупольний, хрещатий у плані, разом із дзвіницею. Побудована на пожертвування парафіян, при великій підтримці священика Іоанна Бачинського.

В 1863 році було відкрито церковно-приходську школу. У 30-их роках церкву було закрито, священника відправлено на Соловки! На сьогодні церква Успіня Пресвятої Богородиці має статус пам’ятки архітектури місцевого значення! (охоронний номер 192-м ). Церква відноситься до Тульчинської і Брацлавської єпархії Української Православної Церкви.

В Кирнасівці був двір. Цей одноповерховий садибний будинок з ґанком і двоповерховим флігелем; праворуч одноповерховий будинок з аркадою намалював Наполеон Орда.

Мітки: Вінницька область, дерев'яні храми, церкви,