Городище

Sightseeing. Цікаві місця Що цікаве в Городище побачити?

Домінанта, гордість села - незвичної архітектури церква архистратига Михаїла

Михайлівська церква

При погляді на городищинську церкву одразу виникає питання А чи не був цей храм костелом?. Ні , й ніколи не був. Неоготика вражає, вона непритаманна вона православним храмам. Втім Черкащина вражає своїми різноманітними та особливими храмами, Чого вартує тільки православна церква в Мошнах, наприклад. Хоча архітектор у цих двох храмів один Джорджо Торічеллі.

Церква архистратига Михаїла зведена на кошти графа Михайла Воронцова у 1844 році у неоготичному стилі базилікового типу з трансептом, якому відповідають південний і північний ризаліти, і дзвіницею у західного фасаду нави. Стіни прикрашають декоративні контрфорси.

Споруда витончена, як і притаманно храмам у стилі готики та неоготики.

Але не тільки зовнішнім виглядом вражає цей храм. Захоплює подих і від інтер'єрів храму, зокрема розпису «Страшний суд»,, площа якою складає 102 кв.м.

За радянські часи храм було закрито, дзвіницю розібрано, а в приміщенні влаштовано спортивну школу, розписи було замальовано. Лише х здобуттям Незалежності храм повернули віручим, почалося відновлення. І от перед вами красень-храм.

У 2009 році деякі розписи ще не були відновлені, про що свідчить фотографія нижче

Мітки: Черкаська область, церкви,