Рижавка

Sightseeing. Цікаві місця Маленька історична довідка про село Рижавка та її памятку

Розташована Рижавка на обох берегах річки Ятрані, всього за 7 км від заліхничної станції Умань.

Рижавка відома була у XVIII ст. як Ружанка. Тоді Рижавка належала родині Потоцьких. Наступним власником був Адам Мощенський. У 1846 році Рижавка була продана Серафиму Косовському.

Знайшла цікаву інформацію, що 1827 року в Рижавці побудовано першу в Київській губернії цукроварню, але вона проробила всього 10 років і згоріла. в Інших джерелах вказується , що це була перша цуковарня в Уманському повіті.

На території села виявлено залишки кількох поселень доби бронзи та черняхівської культури. На одному з двох могильників черняхівської культури знайдено понад 50 поховань.

Sightseeing. Цікаві місця А що є

Хата з села Рижавка була перевезена до музею Народної архітектури та побуту України. Вона є представницею традиційного типу зрубного житла ХVІІІ століття, яке має розвинене планування: на дві хати через сіни. Права половина хати не збереглася й була відтворена подібно до збереженої лівої частини.

Микола Жарких на своєму сайті, до речі, першому краєзнавчому сайті в Україні, "Мислене Дерево" наводить інформацію, що в Рижавці до 1793 року існував костел і зазначає що католицька каплиця діяла ще у 1855 році. Що з нею стало і де вона була розташована - невідомо.

Мітки: Черкаська область, млини, церкви,