Вишеньки

та його вражаючий романтичний палац

Sightseeing. Цікаві місця Вишеньки - Чернігівщина туристична

Чернігівщина славиться своїми палацами в Качанівці та Сокиринцях. Але приз за найромантичніший палац безумовно отримують Вишеньки! Але не палацем єдині...

Палац Рум'янцева-Задунайського

Палац одноповерховий, у своєму плані нагадує велику літеру “Є”. Це тепер добре видно з дрону чи карт Google.

Центральний корпус має два поверхи і прикрашена двома круглими баштами з зубчастими завершеннями. Центральна частина палацу поєднується з двома бічними одноповерховими корпусами-флігелями. Вони теж своєрідні за архітектурою - мають округлі ніші, і теж з зубчиками, та й по обидва боки прикрашені декоративними мінаретами. На першому поверсі розміщалися 32 кімнати, а на другому 28.

Архітектура палацу у Вишеньках роблить його унікальним явищем в садибній архітектурі кінця XVIII сторіччя.

Палац одноповерховий, у своєму плані нагадує велику літеру “Є”. Це тепер добре видно з дрону чи карт Google.

Центральний корпус має два поверхи і прикрашена двома круглими баштами з зубчастими завершеннями. Центральна частина палацу поєднується з двома бічними одноповерховими корпусами. Ці корпуси мають округлі ніши, і теж з зубчиками, та й по обидва боки прикрашені декоративними мінаретами.

Сучасний стан. Палац благає про допомогу вже багато років

Ще у липні 2008 року, коли авторка цього сайту відвідувала палац, він перебував в поганому стані. Як не дивно, дитячого табору, який мав би тут бути тут не було. Натомість, у білій залі, яка служила табору їдальнею, святкувалася якась подія якимись підприємцями.

А ось нижче наводжу статтю

Палац Рум’янцева-Задунайського зовсім осиротів

В нову фазу руйнації вступив палац військового діяча 18 ст. Петра Рум’янцева-Задунайського, збудований 1787 року до приїзду російської імператриці Катерини ІІ. Ця пам’ятка архітектури стоїть у селі Вишеньки Коропського району Чернігівщини на території навчально-оздоровчого центру молодіжного аерокосмічного об’єднання “Сузір’я”.

Цього року через дорожнечу путівок центр пустує, і палац, на першому поверсі якого розміщувалась їдальня, залишився зовсім бездоглядним.

Розташований в мальовничій місцевості над Десною, сьогодні палац Рум’янцева-Задунайського – одна з родзинок культурного надбання Чернігівщини – має жалюгідний вигляд: повсюдно обсипається риштування, стіни мережать глибокі тріщини. Не в кращому стані й Успенська церква (того ж року будівництва), що вражає своєю величчю і оздобленням.

Розглядаючи дані споруди як об’єкти туристичної привабливості регіону, посадовці, відповідальні за збереження пам’яток і розвиток туризму, роблять все можливе для їх відновлення. Однак справа рухається не так швидко, як хотілося б. Станом на 1.01.2007 обласне управління містобудування та архітектури освоїло 920 тис. грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації, необхідної для ремонту.

Цього року від свого профільного міністерства чекає ще 80 тисяч. Їх повинно вистачити на закінчення проектних робіт. Наступним кроком має стати безпосередньо ремонт.

“Сподіваємось, що кошти на це надійдуть у 2008 році, адже палац Рум’янцева-Задунайського – в числі об’єктів першочергової уваги,” – зазначила зав. сектором управління культури і туризму облдержадміністрації Алла Кулик.

Наталія Потапчук, Укрінформ

У селі Вишеньки руйнується графський палац. Репортаж від Суспільне Чернігів

Стоїть пусткою і чекає на туристів та ремонт – у селі Вишеньки на Коропщині занепадає 230-річний палац графа Рум’янцева-Задунайського.

Нижче ще більш сучасний сюжет про палац та його великі проблеми.

Успенська церква

Церква була зведена у 1782-1787 у стилі класицизму з елементами бароко на кошти Петра Румянцева-Задунайського.

В плані церква прямокутна. За структурою безстовпний, одноабсидний, завершає величний півсферичний купол. Обабіч головного входу розташовані вежі-дзвіниці.

Ліпнина прикрашає фасади та інтер’єр. Входи західний, південний та північний прикрашені портиками зі спареними колонами іонічного ордеру

Мітки: Чернігівська область, палаци, церкви, маєтки, палаци та садиби,