Вашківці

Палац вірменських купців Криштофовичів

Палац чи більше напевне садиба чомусь в інтернеті в різних джерелах визначається як власність вірменських купці, і наводиться зовсім не вірменське , а скорше польське прізвище Криштофовичі. Палац зведений , як і його собрат у Карапчові, в перше десятиріччя ХХ ст. Вашківській палац скромніше за виглядом ніж карапчовський, та і стан його бажає кращого. Знаходила дані, що в приміщенні палацу розташований фельдшерский пункт. Як на мене більше схоже на житло. Хоча певна частина будівлі в аварійному стані і закинута.

Палац розташований в парку, який тепер пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення.

Як доїхати до палацу?

Палац розташований не у самих Вашківцях. Можна довго вичитувати розмитті пояснення в мережі (навмисне чи що?), можна допитувати місцевих, вони за палац вам можуть і не сказати, але ключове слово дослідна станція зіграє роль. Але нащо ці зайві дії, якщо я вам даю точні координати цього палацу, просто відкривайте і починайте маршрут

А що ще ж у Вашківцях?

Буковинське містечко має певний набір: церква, костел, вілли, вокзал.

На жаль, а це мій недолік - я повірила ніби місцевому який мені доводив, що насправді будівля клубу, яку я ще обходячи позаду прийняла за спотворений костел, ніякий не костел, і його ніколи не було, а костел був інший. Насправді, ця нещасна будівля клубу і є спотворений костел. Зведений храм був на початку 20-их рр. ХІХ ст., освячений 1826 року на честь Успіння Пресвятої Діви Марії. А я повірила, і не сфотографувала... Шкода. Ось тут можна глянути як костел виглядав до 2017 року, бо коли я була він вже виглядам набагато охайніше. Отже, причина навідатися знову або зробити зупинку у Вашківцях є.

Нижче мої фото з того місця, де припаркувалася і будівля викликала інтерес, тож костел з не головних ракурсів. Нехай буде.

Кіркут (іудейське кладовище)

Мітки: Чернівецька область, палаци, церкви, костели, палаци та садиби, костели, кірхи та реформаторські храми,